Zpět na » Ostatní » Gól z autového praporku pomocí salta? Zoey Maloneyová je kandidátkou na gól sezóny

Gól z autového praporku pomocí salta? Zoey Maloneyová je kandidátkou na gól sezóny

Gól z autového praporku pomocí salta? Zoey Maloneyová je kandidátkou na gól sezóny © twitter.com - gól sezóny v podání ženy

0

Líbilo se

19.09. - VIDEO Fotbalistka po saltu omylem vhodila jeden z nejzajívavějších gólů všech dob a stala se jasnou kandidátkou na gól sezóny. Univerzitní fotbalová soutěž se dostala do podvědomí všech fotbalových fanoušků po fantatickém gólu

Zoey Maloneyová hraje za ženský fotbalový tým Drake University, kterému se přezdívá Bulldogs, a otevřela skóre zápasu proti University of Northern Iowa (2:1). Gól však vstřelila spíše rukama než nohama.

Devatenáctka se ve 40. minutě ujala dlouhého autového vhazování a rozběhla se po atletické dráze kolem hřiště. Poté udělala salto a hodila míč až do branky. Vzdálenost, kterou dokázala při hodu vytvořit, byla děsivá a zcela zaskočila brankáře, který byl překonán.

Pravidla stanovují, že hráč nesmí skórovat přímo z vhazování - jinak by to Rory Delap dělal každý týden, když hrál za Stoke City. Protože si však brankářka na míč sáhla, tak gól platil. Skandální vhazování bylo vysíláno v přímém přenosu na ESPN a věnovaly se mu velké americké pořady jako SportsCenter a Good Morning America.

Ale zatímco někteří tvrdili, že nic podobného ještě neviděli, musíme vás upozornit na jeden předchozí případ. Rumunský hráč Nader Mohammadi je na vhazování jakýmsi specialistou a dostal se na titulní stránky novin, když předvedl salto, které přešlo v obrovský výhoz do zámezí z jeho strany.

Také on už skutečně skóroval přímo z autového vhazování, které vypustil hluboko do pole poté, co se míče dotkl brankář Gol Goharu Alireza Haghighi. Jeden z jeho dalších působivých hodů měl vzdálenost kolem 55 metrů, což není tak daleko od Guinnessova rekordu.

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články