Zpět na » Ostatní » Japonsko začalo na MS 2022 senzační výhrou nad Německem. Chorvatsko s Marokem remizovalo 0:0

Ostatní - Japonsko začalo na MS 2022 senzační výhrou nad Německem. Chorvatsko s Marokem remizovalo 0:0

Japonsko začalo na MS 2022 senzační výhrou nad Německem. Chorvatsko s Marokem remizovalo 0:0 © fifa.com - Japonským hrdinou se stal Takuma Asano

0

23.11. - REVIEW Německo se po blamáži v Rusku bude v Kataru snažit dojít až do závěrečných fází. Hansi Flick má výborný tým, kde se kombinuje zkušenost s mládím a patří mezi favority. V prvním zápase muselo Německo čelit velmi zajímavě vypadajícímu Japonsku. Po špatné první půli se Japonsko zvedlo a připisuje si senzační výhru 2:1. Chorvatsko v prvním zápasu dne bez gólů remizovalo s Marokem.

Německo - Japonsko 1:2

Branky: 32. Gündogan z pen., 75. Doan, 83. Asano

Německo: Neuer - Süle, Schlotterbeck, Rüdiger, Raum - Gnabry (89. Moukoko), Kimmich, Müller (67. Hofmann), Gündogan (67. Goretzka), Musiala (79. Götze) - Havertz (79. Füllkrug)

Japonsko: Gonda - Sakai (75. Minamino), Itakura, Yoshida, Nagatomo (57. Mitoma) - Ito, Endo, Kamada, Tanaka (71. Doan), Kubo (46. Tomiyasu) - Maeda (57. Asano)

Japonsko je považováno za černého koně skupiny, který může klidně pozlobit Němce i Španěly. Ale v prvním poločase to nepotvrdilo. Německo bylo úplně někde jinde. Sice prohrávalo po gólu Maedy, ale rozhodčí útočníkovi Celticu branku neuznal. Německo se snažilo, ale nenašlo recept. Nakonec si pod sebou brankář Gonda podřezal větev sám. Fauloval a Ilkay Gündogan hodně zkušeně proměnil penaltu. Druhý gól dal Havertz, ale před prázdnou brankou už byl v pozici mimo hru, a tak sudí Barton neuznol ani jeho gól.

Druhou půli začala fantastická individuální akce Jamala Musialy přes vápno, která bohužel skončila jen nad bránou. Byl by to nádherný gól. Záložník Manchesteru City Gündogan měl i ve druhém poločase dobrou šanci na gól, jenže trefil pouze tyč. Japonsko se ale v útočné fázi přeci jen zlepšilo a dělalo Německu potíže. V permanenci byl ale i gólman Gonda, který 4 skvělými zákroky vychytal německé útočící hráče. O pár chvil později se vytáhl i Neuer proti Itovi. Na Doanovu střelu v 75. minutě už ale nestačil.

Jenže tím to neskončilo. Výborný náhradník z Bochumi Takuma Asano dostal příliš prostoru za obranou a Manuel Neuer na jeho střelu do bližšího horního rohu nedosáhl. Japonsko senzačně vedlo 2:1. A i přes velký německý tlak, střídající hráči ty japonské nenapodobili a zápas skončil 2:1. Německo tak není ve vůbec dobré pozici.

Maroko vs Chorvatsko

Vícemistři světa Chorvati se potkali s Marokem. Africký celek má výborné hráče, ale stále je mezi širší fotbalovou veřejností trochu podceňované. S Chorvatskem sehrálo poměrně vyrovnaný zápas. Více šancí ale měli Chorvati. Výborně chytal Bono ze Sevilly a rány Perišiče nebo Modriče šly nad. Na druhé straně měl nebezpečnou ránu Achraf Hakimi. Gól ale nepadl a zrodila se už třetí bezgólová remíza mistrovství.