Zpět na » Ostatní » Hvězda z Brazílie: James Rodríguez

Hvězda z Brazílie: James Rodríguez

Hvězda z Brazílie: James Rodríguez © SportingAlert.com - James šokoval fotbalový svět

0

Líbilo se

19.11. - Radamel Falcao ve své životní formě o mistrovství světa v Brazílii přišel kvůli zranění a Kolumbie se děsila. Jenže ho dokonale zastoupil spoluhráč z Monaca, který si vystřílel korunu pro krále střelců a přestup do Realu Madrid. James Rodríguez byl absolutním zjevením, ačkoliv byl už delší dobu považován za obrovský talent. Bohužel se však nikdy nedostal z vlastního stínu z Brazílie.

James Rodríguez byl považován za velmi nadějného fotbalistu už od nízkého věku. To byl důvod, proč se jako mladý přesunul do Argentiny. Přes Banfield se dostal do Porta, kde prvně naplno zazářil. Stal se oporou, za 3 sezóny si během 65 ligových zápasů připsal 25 gólů a na dalších 29 přihrál. Za 45 milionů eur ho koupilo Monaco, ale po jednom roce a osudném MS odešel za 75 milionů do Realu Madrid. Strávil tam 6 let, a přestože trofejí vyhrál spoustu, nenaplnil potenciál. A to ani na hostování v Bayernu. Přes Everton a Al Rayyan se dostal do Olympiacosu. Tam sice září, ale ve 31 letech jsme od něj čekali více.

První reprezentační start si ofenzivní záložník s famózní technikou připsal už v roce 2011, kdy začal pomalu ukazovat svůj obrovský talent v Portu. Bylo mu tehdy pouhých 20 let a zahrál si 90 minut ve všech 3 kvalifikačních duelech, které měla Kolumbie během srazu v plánu. Start jak má být. Jako hvězda Monaca odjel na Mistrovství světa do Brazílie. A tam bouchla bomba. 6 gólů, gól turnaje a výkony, kterými si řekl o Real Madrid. V Rusku Kolumbie skončila v osmifinále, ale bez zraněného Jamese, který si ve skupině připsal 2 asistence.

A co vůbec v té osudné Brazílii předváděl? Ve skupině měla Kolumbie Japonsko, Řecko a Pobřeží Slonoviny. V prvním zápase turnaje s Řeckem mu nabil Cuadrado a James po zemi k tyči pečetil na 3:0. Ve druhém zápase s Pobřežím Slonoviny se atypicky prosadil hlavou. A proti Japonsku zářil ve skupině nejvíce. 2 asistence a navrch krásná individuální akce ve vápně a přehození gólmana. Výhra 4:1 a suverénní postup z prvního místa.

Legendární fotka po vypadnutí s Brazílií

Jeho nejslavnější moment přišel v osmifinále s Uruguayí. Hrudí si sklepl nahrávku hlavou, práskl do balónu a ten šel neomylně o břevno do brány. Gól byl vyhlášen brankou turnaje a nakonec získal i Puskas Award. A to nebylo všechno. Juan Cuadrado mu ve vápně hlavou předložil míč a James neomylně poslal Kolumbii do čtvrtfinále. Tam potkala domácí Brazílii. James proměnil penaltu, ale neměnilo to nic na tom, že Brazílie dokázala zvítězit a poslat skvělou Kolumbii v čele s Jamesem Rodríguezem domů.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články