Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Vychutnejme si zlatou belgickou generaci, vyzývá fanoušky trenér Martinez

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Vychutnejme si zlatou belgickou generaci, vyzývá fanoušky trenér Martinez

MS ve fotbale 2022: Vychutnejme si zlatou belgickou generaci, vyzývá fanoušky trenér Martinez © Africa Top Sports - Fotbalisté Belgie

0

Líbilo se

29.09. - Rudí ďáblové odjedou na Mistrovství světa do Kataru s nálepkou černého koně turnaje, jak také jinak. V týmu mají špičkové hráče, navíc budou obhajovat třetí místo z posledního šampionátu, který v roce 2018 hostila Ruská federace. A nejen proto vyzývá fanoušky hlavní trenér, Roberto Martinez, aby si účast zlaté generace na MS v Kataru užili.

Belgický reprezentační tým před čtyřmi lety skončil na MS v Rusku na třetím místě, poté, co si v boji o broznovou medaili poradil 2:0 s Anglií. Na MS v Kataru má v plánu zanechat stopu ještě větší. Stavět přitom bude především na šesti hráčích v poli: Janu Vertonghenovi, Axelu Witselovi, Tobym Alderweireldovi, Edenu Hazardovi, Dries Mertensemovi a Romelu Lukakovi, kteří zaručují kvality ve všech řadách.

Roberto Martinez, který převzal otěže Led Diables Rouges v roce 2016, s národním týmem v krátkém čase oslavil hned někoik úspěchů. Během působivého kvalifikačnho tažení týmu na se stal trenérem s nejvyšším počtem výher v historii belgického fotbalu. „Na tento rekord jsem hrdý, rád bych ale zdůraznil, že jsem jen jeden z prvků obrovského úsilí, které belgický fotbalový svaz vynaložil a jehož výsledkem je nové zázemí a spousta nových tváří. Na to jsem snad hrdý více než na vítězné zápasy.

V letošním ročníku Ligy národů Belgii statistiky kalilo pouze Nizozemí, které si svého souseda patřičně vychnutalo v obou utkáních. Nezbývá než doufat, že na Mistrovství světa v Kataru bude vše vypadat jak a Belgii se podaří zopakovat minimálně stejný výsledek jako před čtyřmi lety.Nevím, zda porážka v semifinále byla hořká. Nemám tendenci se na věci takto dívat. Tehdy jsem měl pocit, že jsme do toho dali všechno a když to nedopadne, musíte se smířit s tím, že jste čelili týmu, který chtěl prostě jen dosáhnout stejného cíle jako vy. Důležité je se z prohry rychle oklepat a odehrát další utkání s čistou hlavou a nám se to povedlo. Utkání s Japonskem bylo neuvěřitelné, oni vedli o dvě branky a z historického hlediska neexistuje mnoho týmů, které by dokázaly výsledek zvrátit.“

Belgie ovšem už tehdy, stejně jako nyní, mohla doufat v pomoc a schopnosti svých hvěd: Witsel, Hazard, Lukaku. „Když jsem před šesti lety přebíral národní tým, bylo mým cílen vytvořit solidní skupinu hráčů schopných zanechat v historiii belgického fotbalu stopu. Mluvíme o hráčích, kteří jsem naprosto oddaní národnímu týmu, hrají na nejvyšší úrovni a mohou pomáhat s výchovou mladých hráčů. A to je důležité. Pojďme si užít zlatou generaci a využít ji jako vzor pro ty budoucí.

Měl jsem možnost s Lukakem pracovat na klubové úrovni a vím, že se velmi soustředí na své výkony a vlastní zlepšování se. Romelu byl vždy typem hráče, který dokáže díky svému preciznímu zakončení proměnit dobrý výkon v dobrý výsledek. Stejně jedinečný je ale také De Bruyne, který dokáže vymyslet gólovou přihrávku nebo zvýšit tempo hry. Je to rozený tvůrce hry a to jak na míči, tak bez něj. Proto je v Belgii tak jedinečný.“

Hlavní předností týmu je ovšem vzájemné porozumění, které si hráči vybudovali a radost z toho, mohou-li být jeho součástí. Tento tým provází velká očekávání, ale ta se mohou mávnutím proutku stát přítěží. Tento ročník nebo chcete-li zlatá generace již zanechala trvalou stopu a to jak z hlediska úspěchů na hřišti, tak v rámci fotbalového svazu. Uvidíme, zda se jim podaří fanoušky potěšit i na nadcházejícím Mistrovství světa v Kataru.

Andrea Suttnerová / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články