Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Kanada se po 36 letech pokusí o zázrak

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Kanada se po 36 letech pokusí o zázrak

MS ve fotbale 2022: Kanada se po 36 letech pokusí o zázrak © canadianpremierleague.com - Cyle Larin a Alphonso Davies

0

Líbilo se

12.09. - Na mexické mistrovství světa v roce 1986 Kanada poslala amatéry, hráče futsalu a profíky z méně významných lig. Nyní se po 36 letech na světový šampionát vrací a rozhodně na něj nedorazí s týmem plným béček. V týmu trenéra Johna Herdmana najdeme některá velmi zajímavá jména. Než na týmovou sílu se ale bude Kanada spoléhat na individuality. Kdo se pokusí o zázrak v podobě postupu?

Stephen Eustaquio - Bývalý reprezentant Portugalska do 21 let, kde nastupoval po boku hráčů jako Dalot, Jota nebo Félix se na dospělé úrovni rozhodl reprezentovat rodnou Kanadu. V týmu javorových listů patří mezi klíčové muže středu pole a jako jeden z mála působí v Evropě. Obléká dres FC Porto, kam přestoupil z PacosFerreira. Kromě krátké zkušenosti z mexického CruzAzul odehrál v Portugalsku celou svou kariéru a tak bychom ho opravdu mohli označit spíše než za Kanaďana za Portugalce. Za Kanadu už ale posbíral 22 startů a dal 3 góly.

Alphonso Davies - Jméno, které nikomu asi nemusíme představovat. Levý bek Bayernu Mnichov s hodnotou 70 milionů eur je jednoznačně největší hvězdou kanadského výběru a spoléhat na něj v Kataru bude celý národ. Bleskově rychlý Davies v reprezentaci nastupuje o řadu výš než v klubu a odpovídají tomu i čísla. Za 32 reprezentačních startů má 12 gólů, což je více než dvakrát tolik, kolik zvládl za 122 zápasů za Bayern. Ve 21 letech na něm leží obrovská zodpovědnost. Jeho roli bychom mohli přirovnat k roli Christiana Pulisica ve výběru USA.

Jonathan David - Po Daviesovi je útočník Lille největší hvězdou, která se za Kanadu na Mistrovství světa v Kataru představí. Již několik sezón mladý střelec patří mezi žhavé zboží. Ať už v Genku, nebo ve Francii, kde hned v první sezóně 13 góly pomohl Lille k titulu, střílí spoustu gólů a nejeden velkoklub by ho rád získal do svých řad. Bude ale muset počítat s tím, že jeho hodnota je na úrovni 45 milionů eur. Kanada se na jeho góly spoléhá. Dal jich 21 za 32 zápasů. Více a to 24 má už jen jeho kolega Cyle Larin.

Jonathan David

Tajon Buchanan - Teprve 22letý krajní záložník je hráč, kterého se rozhodně vyplatí sledovat. Zazářil na Gold Cupu, kde byl zvolen nejlepším hráčem do 21 let. V dresu New England Revolution patřil mezi hvězdy MLS a tak si ho vybraly belgické Bruggy. Ty za něho dali 6,5 milionu eur. Hned během svého prvního půlroku vyhrál titul. Start do nové sezóny mu ale narušilo svalové zranění a zatím nehrál. Za Kanadu se zatím trefil pouze 4x, ale v jeho hře je vidět opravdu velký potenciál a i jeho výkony budou klíčové, pokud bude chtít Kanada zabojovat o postup z nadupané skupiny, kde jí čeká Belgie, Chorvatsko a Maroko.

Cyle Larin - Nejlepší střelec reprezentační historie byl prakticky prvním kanadským hráčem, před boomem Daviese, který by se vám vybavil, pokud by se řeklo v souvislosti s fotbalem “Kanada”. Možná ještě legendární Atiba Hutchinson, který ve svých 39 letech stále táhne nároďák. Zažil 3 skvělé sezóny v Orlandu, po kterých zamířil do tureckého Besiktase. Tam ale vloni skončil a novou sezónu začal v Bruggách. S 50 zápasy patří mezi to nejzkušenější, co bude mít trenér Herdman k dispozici.

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články