Zpět na » Ostatní » Liga národů: Co na výkon reprezentace v Česku říká španělský tisk?

Liga národů: Co na výkon reprezentace v Česku říká španělský tisk?

Liga národů: Co na výkon reprezentace v Česku říká španělský tisk? © eurosport.com - Fotbalisté české reprezentace

1

Líbilo se

06.06. - Asi jen málokdo by čekal, že už po úvodních dvou zápasech bude La Roja pozorovat tabulku Ligy národů s obavami. Španělská reprezentace má dva body, krčí se na třetím místě a média z Pyrenejského poloostrova tuší, že národní tým už nemůže ztratit další body.

Španělský reprezentační tým bude ve čtvrtek večer v Ženevě nastupovat ve velmi obtížné situaci. Potřebuje nutně vyhrát, protože fanoušci La Rojy i média považují za samozřejmost, že fotbalisté z Pyrenejského poloostrova v Lize národů hrají o první místo tabulky. Na rozdíl od Česka či Švýcarska, se kterými se na předních pozicích úplně nepočítalo.

Tým helvétského kříže ale bude hrát existenční zápas, je na tom ještě hůře. Okupuje nyní čtvrtou pozici s jedním bodem a výhru potřebuje jako sůl. Hra předvedená ve dvou předchozích zápasech zářnou budoucnost ovšem neslibuje.

Smíšené pocity z výkonů La Rojy mají ovšem i média a experti ze Španělska a mohlo být ještě hůře. Jen desítky vteřin dělily hostující hráče od blamáže a gól Iñiga Martíneze sice katastrofu odvrátil, ale pachuť z výkonu zůstala.

Přečtěte si také: Liga národů: Kde sledovat zápasy české reprezentace a další zajímavé duely

Španělsko dvakrát remizovalo, v Seville s Portugalskem a v Praze s Českou republikou. Třetí místo v tabulce je po dvou utkáních nečekané a ve čtvrtek se v Ženevě bude lámat chleba. Pokud La Roja nezvítězí, pak se španělští fotbalisté mohou rozloučit s možností účasti ve Final Four. Vítězství Španělska by každopádně v tabulce hodně prozradilo, protože by se země helvétského kříže prakticky odsoudila k sestupu do Ligy B.

Po celý zápas jsme se necítili dobře. Bylo pro nás velmi těžké překonávat soupeřovy řady, které byly zatažené hluboko. Česko bylo fyzicky velmi silné a nám chyběla přesnost i plynulost,“ byla první slova trenéra španělské reprezentace, Luise Enriqueho, na pozápasové tiskovce. „Měli jsme potíže v tlačení na soupeře. V prvním poločase jsme neměli moc jasno v tom, co hrát. Ve druhém poločase jsme si vytvořili více příležitostí, ale nepamatuji si tým, který by tak dobře bránil a ztěžoval nám hru,“ pochválil připravenost české reprezentace Luis Enrique.

Odpovědnost za hru a výkon nesu já. Dnes naši hráči neměli svůj den. K tomu, abyste takového soupeře porazili je potřeba plynulost na míči, což jsme neměli a rychlé kombinace, ve kterých jsme byli nepřesní. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a výsledek je spravedlivější než naše porážka,“ uzavřel hodnocení Luis Enrique.

Andrea Suttnerová / marca.com, sport.es, as.com

Nejnovější články