Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Bude přestupový trh znovu otevřen pro hráče z ruské ligy?

Ostatní - Bude přestupový trh znovu otevřen pro hráče z ruské ligy?

Bude přestupový trh znovu otevřen pro hráče z ruské ligy? © skysports.com - FIFA

0

Líbilo se

03.03. - Bezprecedentní vliv politické situace na sportovní oblast pokračuje. Velké množství sportovců utíká z ruských klubů, nejen kvůli sankcím, které na ně byly uvaleny, ale zejména kvůli samotnému odchodu z Ruské federace. Polská fotbalová asociace proto vyzvala Fifu, aby zvážila znovuotevření přestupového okna a příchozí hráči si mohli najít nová působiště.

Polský fotbalový svaz, který má od vypuknutí válečného teroru na Ukrajině velmi výrazný hlas, se obrátil otevřeným dopisem na mezinárodní fotbalovou asociaci s návrhem na znovuotevření přestupového okna. Stovky zahraničních hráčů z ruské ligy by tak získali možnost pokračovat v rozjeté sezóně a přestoupit do jiného klubu.

Mezi hráči, kteří opustili se začátkem válečného konfliktu své působiště je i Jaroslav Raakickij, který odešel ze Zenitu Petrohrad. Předpokládá přitom, že další fotbalisté budou následovat. Stále registrován ve svém klubu je Grzegorz Krychowiak, ale doufá, že mu Krasnodar umožní odchod. V tomto týdnu svá působení ukončili také manažer Lokomotivu Moskva Markus Gisdol, podobně jako Daniel Farke, který působil v Krasnodaru. A další a další budou následovat.

Uvalení sankcí na rubl vedlo k propadu měny a některé kluby již nyní mají problém s vyplácením mzdy zahraničním hráčům, které jsou sjednávány v eurech. Spousta hráčů se ze svých smluv bude chtít vyvázat, ale pokud by Fifa otevřela přestupové okno, značně by to ulehčilo vyjednávání všem stranám.

Evropské fotbalové orgány v posledních dnech řešily nejdříve pomoc hráčům v zasažené Ukrajině. „Byl jsem dva dny v kuse na telefonu s kluby a trenéry, abychom dostali hráče z Ukrajiny,“ oznámil Alexander Čeferin, president Uefy. „Nedovedete si představit, jak těžké ty telefonáty byly. Jeden z hráčů mi vyprávl, jak před jeho domem vybuchla bomba. Jsem orpavdu hrdý na fotbalovou rodinu a na to, jak jsme se k situaci postavili. Je těžké odhadnout, co bude zítra. Tato válka každopádně musí skončit.

Uefa již dříve přesunula finále Ligy Mistrů a zrušila také dlouholetou smlouvu s ruským Gazpromem. V těchto dnech se přezkoumávají také smlouvy s ruskými vysílacími společnostmi a Ruská federace i kluby byly odstraněny z počítačové hry Fifa22. „Nelze říct, kdy budou jednotlivé sankce zrušeny,“ dodal Alexander Čeferin.

Andrea Suttnerová / theguardian.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 03.03. Odpovědět

....teče do bot, teče Smajlík 1 Smajlík 1 od potoka k řece Smajlík 3

Wazz
Nejnovější články