Zpět na » Ostatní » Nemůžete poslat na rozhodující moment děti, kritizoval Roy Keane výběr Anglie na penaltový rozstřel ve finále EURO

Nemůžete poslat na rozhodující moment děti, kritizoval Roy Keane výběr Anglie na penaltový rozstřel ve finále EURO

Nemůžete poslat na rozhodující moment děti, kritizoval Roy Keane výběr Anglie na penaltový rozstřel ve finále EURO © skysports.com -

1

Líbilo se

13.07. - Bývalý irský fotbalista a legenda Manchesteru United Roy Keane kritizoval zkušenější anglické reprezentanty za to, že ve finálovém rozstřelu ME nepřevzali iniciativu. Podle Jacka Grealishe však jeho slova nejsou odůvodněná a konečné rozhodnutí bylo na trenérovi.

Ve finále EURO 2020 poslal svěřence trenéra Garetha Southgatea do vedení po 117 vteřinách hry nejrychlejším gólem v dějinách finálových zápasů obránce Luke Shaw.

Itálie si na vyrovnání musela počkat až do druhého poločasu, kdy se prosadil Leonardo Bonucci. Protože v prodloužení gól nepadl, o vítězi rozhodly až pokutové kopy. Manažer Anglie Gareth Southgate poslal na hřiště těsně před koncem prodloužení nerozehranou dvojici Rashford a Sancho.

Při penaltách poslal právě Rashford italského brankáře na opačnou stranu, avšak jeho pokus směroval jen do konstrukce brány. Pokus Sancha byl stejně neúspěšný poté, co ho vychytal Gianluigi Donnarumma. Ten chytil i následnou střelu mladíka Arsenalu Bukayo Saka a Italové tak usedli na pomyslný trůn mistrů Evropy. Italský brankář Giovanni Donnaruma byl navíc vyhlášen hráčem turnaje.

„Jestliže jste Sterling nebo Grealish, nemůžete jen tak sedět a poslat tam dítě v rozhodujícím okamžiku. Máte mnohem více zkušeností. Sterling má na kontě spoustu trofejí, měl tam jít,” řekl Roy Keane.

Grealish však prozradil, že z jeho strany byl zájem převzít iniciativu.

„Řekl jsem, že chci jít na penalty. Nechci, aby lidé říkali, že jsem odmítl, když to bylo naopak,” napsal anglický záložník na Twitteru.

Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate vzal na sebe plnou zodpovědnost za neúspěšný penaltový rozstřel.

Jde to zcela za mnou. Rozhodl jsem se nasadit tyhle střelce na základě jejich výkonů na tréninku. Nikdo v tom není sám. Vyhrávali jsme dohromady jako tým a dohromady teď musíme přijmout i tento výsledek. Co se ale týče penalt, bylo to rozhodnutí, které jde za mnou," uvedl Southgate pro BBC.

„Byli jsme na penalty dobře připravení a začali je dobře. Bohužel jsme v tom už nepokračovali. Hráči si ale nemusí vyčítat, že by pro to udělali na tréninku málo. Z tohohle hlediska nemohli udělat víc," hájil je Southgate.

Gabriela Průšová / skysports.com

Nejnovější články