Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Renesance Maria Balotelliho: Jak se útočník, jenž zažil hromadu pádů, vrátil do reprezentace Itálie

Ostatní - Renesance Maria Balotelliho: Jak se útočník, jenž zažil hromadu pádů, vrátil do reprezentace Itálie

Renesance Maria Balotelliho: Jak se útočník, jenž zažil hromadu pádů, vrátil do reprezentace Itálie © zimbio.com, fotbalportal.cz - Mario Balotelli

3

Líbilo se

07.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je v centru pozornosti. Na to je ale zvyklý po celou svou kariéru. Jenomže tentokrát je i zpět ve formě, a dokonce byl Robertem Mancinim znovu povolán do italské reprezentace. Poprvé za čtyři roky do soutěžního utkání. Squadru Azzurru čekají Polsko a Portugalsko. Jak došlo u Maria Balotelliho k takovémuto obratu? Vždyť po fiasku v Liverpoolu to vypadalo, že se jeho kariéra řítí do záhuby.

Vraťme se do léta 2016. Časté nejrůznější přestupky a skandály byly kompenzovány vzrušujícími výkony během jeho mladších let. Jenomže v posledních dvou sezónách vstřelil v dresu Liverpoolu a AC Milán přesně 2 ligové góly. Kariéra, která se na počátku zdála velice slibná, se teď začala ubírat špatným směrem.

O dva roky později už se Mario Balotelli může znovu cítit jako fénix. Povstal a v 28 letech může znovu letět vzhůru a dokázat velké věci. V barvách Nice se mu náramně daří. Toho si všiml i Roberto Mancini, nový lodivod italské reprezentace. Spolu se potkali už v Manchesteru City a zažili toho spolu hodně. Mancini jej odměnil a povolal jej zpět do výběru Itálie. Po dlouhých 4 letech.

Návrat do formy

„Jsme velmi potěšeni tím, že můžeme v našem klubu přivítat Maria Balotelliho. Doufám, že mu Nice se svou rodinnou atmosférou pomůže znovu objevit radost ze hry. S touhou a podporou všech našich fanoušků mu pomůžeme v rozkvětu a pozvedneme jeho talent, aby našemu týmu pomohl,“ řekl v srpnu 2016 Jean-Pierre Rivere, prezident Nice.

Balotelli trval na tom, že Nice nijak nehazarduje. Své nepovedené výkony v uplynulých dvou sezónách zdůvodňoval častými zraněními a také skepticismem, který byl všude okolo něj. Například AC Milán byl tak znepokojen jeho výstřelky, že do smlouvy zanesl doložku o dobrém chování.

sdfsds(zdroj: skysports.com)

Ovšem na hřišti se Mario Balotelli brzy rozhodl, že veškeré pochybovače umlčí. Hned ve svém prvním utkání v dresu Nice vstřelil 2 góly a pomohl k výhře 3:2 nad Marseille. Poté tvrdil, že ještě není pozdě na to, aby mohl vyhrát Zlatý míč. Sliboval další velké věci. Do konce sezóny odehrál 28 utkání a nashromáždil úctyhodných 17 přesných tref. Pomohl Nice k nejvyššímu umístění v Ligue 1 za poslední dekádu.

Balotelli podepsal jednoroční prodloužení své smlouvy. Druhá sezóna v Nice pro něj nezačala nejlépe. Francouzskému týmu se nepodařilo proklouznout do Ligy mistrů. Stopku vystavila italská Neapol. „Mario nehrál dobře. Měl jsem ho vystřídat dříve. Říkám to tak, jak jsem to viděl. Dnes večer nebyl dost dobrý,“ řekl pak Lucien Favre, trenér Nice.

sfsdv(zdroj: skysports.com)

„Starý“ Balotelli by na tuto kritiku jistě zareagoval nějakým ostrým protiútokem. Místo toho se ale vrátil zpět do hry. V následujícím kole Ligue 1 vstřelil dva góly do sítě Monaka a výrazně pomohl k výhře 4:0. Začalo se ukazovat, že to bude jeho nejplodnější sezóna. Odehrál 38 duelů a zaznamenal 26 gólů. „Objevil jsem hráče, který je skutečně velmi soustředěný. I během tréninku,“ uvedl k tomu Favre.

Balotelli vypadal skvěle. Proměnil se ve skutečného gólového zabijáka. Potlačil také to špatné, co jej v předchozích letech sráželo dolů. Ve své první sezóně v Nice viděl tři červené karty. V té druhé už pouze jednu. Balotelli řekl, že dospěl, když se mu v září 2017 narodilo druhé dítě. Zdá se, že je to pravda.

Itálie volá

Byl to jeden z prvních kroků Roberta Manciniho v nové funkci trenéra italské reprezentace. Jmenován byl v květnu, poté, co se Itálii nepovedlo probojovat se na mistrovství světa v Rusku. Mancini hovořil o možném návratu Maria Balotelliho. Oba muži se setkali při společném angažmá v Manchesteru City. Rozhodně to nebyl bezproblémový vztah. Vždyť na jednom z tréninků mezi nimi došlo k potyčce. Ovšem Balotelli Manciniho považuje za nejlepšího manažera, který jej kdy vedl. Obdiv je vzájemný.

sfvd(zdroj: skysports.com)

Na prvním reprezentačním srazu, kdy se Itálie utkala se Saúdskou Arábií, byl Mario Balotelli rovnou zařazen do základní sestavy. Stačilo mu pouhých 21 minut na to, aby se gólově prosadil. „Řekl bych, že z toho mám pozitivní dojem,“ řekl Mancini.

Balotelli si udržel své místo v základu a o pár dní později nastoupil proti Francii, pozdějším mistrům světa. Itálie prohrála 1:3, ale Mario Balotelli byl za svůj výkon chválen. „Hrál dobře. Je to hráč, který dokáže hrát i lépe, protože má velký talent a je stále velmi mladý, ovšem dnes hrál lépe než minule proti Saúdské Arábii, což je pro nás důležité,“ dodal kouč Itálie.

Složité léto

Mario Balotelli se vrátil do reprezentace, ale jeho budoucnost na klubové úrovni byla nejistá. Ve skutečnosti už během března hovořil jeho agent Mino Raiola o možnosti přestupu.

„Už jednám s mnoha kluby z Anglie a z Itálie. Mario je připravený se vrátit. Je vyzrálý a je jedním z deseti nejlepších útočníků na světě. V Itálii je číslo jedna. Mohl by stát klidně 100 miliónů eur, ale bude k dispozici zdarma, což je velká výhoda,“ prohlásil Raiola.

Vedení Nice reagovalo na tyto komentáře značně rozčileně. Rivere, prezident klubu, hovořil o tom, že Balotelliho rozhodně nebude chtít nechat odejít. Raiola sice mluvil o zájmu z Anglie a z Itálie, ale nakonec se největším nápadníkem stala Marseille.

Sága se táhla. Situace se během léta vyhrotila. Mario Balotelli dokonce odmítal přijet na letní přípravu Nice. Nakonec se ale rozhodl, že v tomto klubu začne třetí sezónu. Údajně odmítl velmi lukrativní nabídku z Číny.

„Na začátku léta celou situaci trochu komplikoval jeden klub z jihu Francie. Nyní je situace v pořádku. Jednoduchá a jasná. Jako jedna ze střel Super Maria,“ stálo v prohlášení Nice.

Co teď?

Úvodní tři duely Nice sledoval Mario Balotelli jen z tribuny, protože byl suspendován. Musel se hodně trápit, protože jeho tým všechna utkání prohrál. Pak se ale vrátil a minulý pátek pomohl Nice k výhře 1:0 nad Lyonem.

„Mario Balotelli nám hodně pomohl. Vnesl do týmu touhu po vítězství. Přenesl ji i na své spoluhráče. Je pro mužstvo nesmírně důležitý. Fyzicky je v dobrém stavu,“ chválil jej nový kouč Patrick Vieira.

sdsdx(zdroj: skysports.com)

Jeho povzbudivý návrat do sestavy Nice je dobrým důvodem k tomu, že by se mohl ukázat i nyní v dresu Itálie v Lize národů. Manciniho celek čeká v pátek Polsko a v pondělí pak Portugalsko. Pro Balotelliho je to příležitost k tomu, aby předvedl, že zoufalém létě 2016 je zpět, kam patří...

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 07.09. Odpovědět

Mít k tomu fotbalu jiný přístup, tak by si z něho dnes všichni uchcávali, škoda.

COKO
Související odkazy
Nejnovější články