Zpět na » Ostatní » Toni Kroos: Özilova slova o rasismu? Jen samé nesmysly

Toni Kroos: Özilova slova o rasismu? Jen samé nesmysly

Toni Kroos: Özilova slova o rasismu? Jen samé nesmysly © SkySports.com - Mesut Ozil

1

Líbilo se

16.08. - BULVÁRNÍK Německý reprezentant Toni Kroos zkritizoval svého bývalého spoluhráče z národního týmu Mesuta Özila za způsob, jakým se rozhodl ukončit svoji reprezentační kariéru. Özil odešel z reprezentace krátce po šokujícím vyřazení Německa už v základní skupině mistrovství světa, podle svých slov kvůli “rasismu a neúctě“ kvůli jeho tureckým kořenům.

Playmaker Arsenalu se ocitl pod silnou kritikou už před začátkem mistrovství světa, kdy se společně se svým spoluhráčem z německé reprezentace Ilkayem Gündoganem nechal vyfotit s tureckým prezidentem Tayyipem Erdoganem, což část německých fanoušků nesla velice nelibě.

Aby toho nebylo málo, Özil se na mistrovství světa v Rusku nepotkal s formou a i kvůli jeho slabým výkonům se Německo překvapivě loučilo jako obhájce titulu už v základní skupině.

Německý záložník s tureckými kořeny se pak rozhodl po mistrovství světa ukončit reprezentační kariéru, když obvinil německou fotbalovou asociaci, že jej nepodpořila při kritice jeho kontroverzní fotografie.

„Mesut si jako uznávaný reprezentant zasloužil lepší odchod,“ svěřil se nyní jeho bývalý reprezentační spoluhráč Toni Kroos pro deník Bild.

„Ale způsob, jakým rezignoval, v pořádku nebyl. Části jeho výroku jsou bohužel zastíněny spoustou nesmyslů. Myslím si, že Mesut dobře ví, že uvnitř národního týmu a v DFB žádný rasismus není.“

Osmadvacetiletý Kroos, který v dresu Realu Madrid získal tři tituly v Lize mistrů v řadě, nemá v úmyslu následovat Özila a odejít do reprezentačního důchodu.

„Budu pokračovat i na Euru 2020 a nastavil jsem si za cíl být mnohem úspěšnější, než v nedávné minulosti. Hezky jsem si promluvil s Joachimem Löwem. Pro mě je to jediná cesta a jsem vděčný za to, že mi Jogi rozuměl,“ dodal Kroos.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články