Odvety Evropské ligy: Sparta hraje o historický úspěch, United se pokusí odvrátit blamáž s Midtjyllandem
© independent.co.uk - Fotbalisté Manchesteru United
0
25.02. -
První zápas Spartě vyšel, i když jeden gól na domácí půdě nakonec nemusí stačit. Přesto má po prvním duelu blíž k postupu právě český celek. Velkou blamáž bude na Old Trafford zachraňovat Manchester United, naopak Valencia odjela do Rakouska téměř na dovolenou.
FK Krasnodar - Sparta Praha
Stadion Kubaň, Krasnodar
Čtvrtek, 19:00
První utkání sice Sparta vyhrála, fanoušci i experti ale mají strach, zda jediná domácí branka nakonec bude k historickému postupu stačit.
V Rusku by jistě nebylo na škodu skórovat znovu. I dnes se ale Sparta musí obejít bez svého kapitána, David Lafata stále nedoléčil zranění. Hrát nebude ani Šural, po karetním trestu se ovšem vrací Frýdek. Ten by měl nastoupit od začátku, na lavičce by měl zůstat Juliš.
Ofenzivu bude z pozice útočníka řídit pouze Fatai, to Krasnodar moc změn neplánuje. Místo Smolova by měl hrát Wanderson, jenž v prvním duelu nastoupil jako střídající hráč a nevedl si vůbec špatně.
Favoritem duelu je Krasnodar, i díky tomu, že v pohárové Evropě vyhrál doma všech pět střetnutí. Sparta sice na evropské půdě letos neprohrála (touto bilancí se mohou pyšnit jen čtyři kluby), v Rusku se jí ale příliš nedaří.
Zvládne tak český klub důležitou odvetu a bude se radovat z historického postupu? Nebo se po závěrečném hvizdu budou radovat domácí borci?
Pravděpodobné sestavy:
Krasnodar: Dykan - Kalešin, Sigurdsson, Granqvist, Petrov - Achmedov - Wanderson, Mamajev, Pereyra, Joaozinho - Ari
Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek - Dočkal, Vácha, Matějovský, Mareček, Krejčí - Fatai
Další odvety vyřazovací části Evropské ligy:
Středa 24. února:
Braga - Sion 2:2 (27. z penalty Josué, 48. Stojiljković - 16. a 29. Gekas)
Braga to v domácím prostředí neměla jednoduché. Po dvou gólech Gekase prohrávala 1:2 a v tom případě by se prodlužovalo. Stojiljkovič sice vyrovnal, Sionu ovšem stačila jediná trefa. Tu mohl ve čtvrté minutě nastavení zajistit obránce Ruefli, trefil ovšem jen břevno. Dál tak jde portugalský tým.
Čtvrtek 25. února:
17:00
Lokomotiv - Fenerbahce
19:00
Rapid Vídeň - Valencia CF
Bayer Leverkusen - Sporting CP
Athletic Bilbao - Marseille
Schalke 04 - Šachtar Doněck
Lazio - Galatasaray SK
Liverpool FC - FC Augsburg
21:05
Manchester Utd - FC Midtjylland
Olympiakos - RSC Anderlecht
FC Porto - Borussia Dortmund
Molde FK - Sevilla FC
Tottenham - ACF Fiorentina
SSC Neapol - Villarreal CF
FC Basilej - AS Saint-Étienne
Před odvetami se mluví především o Manchesteru United, který v Dánsku překvapivě prohrál 1:2 a o postupu tak rozhodne až duel na Old Trafford. Manchester ale je favoritem, rozhodnout by mohla právě trefa Depaye na hřišti soupeře.
Samozřejmě se ale nejedná o jediný zajímavý zápas. V Anglii se odehrají ještě další dva zápasy, které rozhodnuty nejsou. Tottenham uhrál v prvním utkání remízu na půdě Fiorentiny a k postupu tak má blíž. Jiné je to u Liverpoolu, který sice v Augsburgu hrál bez branek, ale doma to Reds příliš nejde.
Itálie se poté zaměřuje na Neapol, druhý tým Serie A podlehl Villarrealu 1:0, dnes bude hrát doma a fanoušci očekávají, že tým okolo Gonzala Higuaína přeruší třízápasovou sérii bez výhry.
Naopak na dovolenou do Rakouska odjíždějí hráči Valencie. Španělský celek v prvním duelu nasázel Vídni šest branek a nikdo nepředpokládá, že by se na postupu Valencie mělo něco měnit.
A nezapomínejme ani na Porto, které se doma pokusí o téměř nemožné. V Signal Iduna Parku podlehlo Dortmundu 2:0 a všechny trumfy tak má Borussia. Porto ale doma v evropských pohárech příliš často neprohrává a tak se ještě můžeme dočkat zajímavých věcí.
Kam dál?
- Lafata bude Spartě chybět nejspíš i v odvetě s Krasnodarem
- Midtjylland zaskočil slabý Manchester United, Sparta slaví díky Julišovi
- Louis van Gaal po prohře v EL: Zranění? Podle mě za to můžou Murphyho zákony
Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal








