Zpět na » Saudi Professional League » Cristiano Ronaldo: Změnili jsme historii fotbalu, ale naše rivalita s Lionelem Messim je pryč

Cristiano Ronaldo: Změnili jsme historii fotbalu, ale naše rivalita s Lionelem Messim je pryč

Cristiano Ronaldo: Změnili jsme historii fotbalu, ale naše rivalita s Lionelem Messim je pryč © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Lionel Messi a Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

08.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ani jeden z nich už nepůsobí b Evropě. Jako první si sbalil kufry Cristiano Ronaldo, když se v zimě rozhádal v Manchesteru United a přestoupil do saudskoarabského klubu Al Nassr. Lionel Messi jej následoval letos v létě, kdy dal Saúdské Arábii košem a užívá si život v Miami, kde hají barvy místního Interu. Cristiano Ronaldo nyní prohlásil, že jejich rivalita už skončila.

Oba hráči jsou považováni za největší hvězdy všech dob a často proti sobě stáli ve španělské La Lize v týmech Realu Madrid a Barcelony.

„Respektují nás po celém světě, to je nejdůležitější,“ řekl Cristiano Ronaldo.

Pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo se poprvé od roku 2003 ocitl mimo užší výběr, zatímco Lionel Messi by ho mohl získat už poosmé.

„On si razí svou cestu, já si razím tu svou. Podle toho, co jsem viděl, se mu daří. Je to o pokračování, odkaz pokračuje,“ dodal osmatřicetiletý Cristiano Ronaldo, který nyní hraje v Saúdské Arábii za Al Nassr.

Na otázku, zda je rysem jejich rivality nenávist, odpověděl: „Ne. Kdo má rád Cristiana Ronalda, nemusí nenávidět Messiho. Já tu rivalitu takhle nevnímám.“

„Rivalita je pryč. Bylo to dobré, divákům se to líbilo. Patnáct let jsme sdíleli scénu a nakonec jsme, neříkám, že jsme přátelé, ale jsme profesionální kolegové a respektujeme se.“

Rekordní dvojice mezi sebou získala mnoho nejprestižnějších ocenění, která fotbal nabízí.

Cristiano Ronaldo je s 451 góly ve 438 vystoupeních rekordním střelcem Realu Madrid a během devítiletého působení na Bernabéu získal s klubem 16 trofejí včetně čtyř titulů v Lize mistrů, dvou titulů v La Lize a dvou Copa del Rey.

Lionel Messi, který nyní hraje za Inter Miami ve Spojených státech, je držitelem barcelonských rekordů v počtu gólů a vystoupení, když v 781 zápasech nastřílel 674 gólů.

Šestatřicetiletý hráč získal s klubem 35 trofejí, z toho 10 titulů v La Lize, čtyři trofeje v Lize mistrů a sedmkrát Copa del Rey.

Na mezinárodní scéně vyhrál Messi s Argentinou mistrovství světa v roce 2022 a Copa América, zatímco Cristiano Ronaldo vyhrál s Portugalskem mistrovství Evropy a Ligu národů.

Oba se na hřišti utkali 36krát - naposledy se střetli v lednu, kdy Messi, tehdy hrající za Paris Saint-Germain, porazil v přátelském utkání Ronaldův tým Riyadh Season XI 5:4.

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články