Zpět na » Saudi Professional League » Cristiano Ronaldo oslavil rekord dvěma góly a skvělým výkonem

Cristiano Ronaldo oslavil rekord dvěma góly a skvělým výkonem

Cristiano Ronaldo oslavil rekord dvěma góly a skvělým výkonem © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

24.03. - VIDEO Portugalsko začalo cestu kvalifikací na EURO 2024 vítězně a naprosto bez problémů. Na Stadionu Sportingu Lisabon porazilo Lichtenštejnsko vysoko 4:0. Dvěma góly se o to také zasloužil Cristiano Ronaldo, který tak tím nejlepším možným způsobem oslavil na hřišti, kde odstartovala jeho hvězdná kariéra, rekordní 197. reprezentační start. Má jich nejvíc v historii.

Dosud se o prvenství dělil s Kuvajťanem Bádirem Mutavou. Teď už je Cristiano Ronaldo na vrcholu osamocen. Je hráčem, který si připsal nejvíce reprezentačních startů na světě.

A oslavil to, jak se na něj patří. Portugalci hráli poprvé pod vedením nového kouče Roberta Martíneze. Ten poslal Cristiana Ronalda na hřiště od první minuty.

Domácí šli do vedení už v osmé minutě, kdy se tečovanou střelou prosadil Cancelo. Poté Cristiano Ronaldo spálil dvě obrovské šance. Na začátku druhého poločasu zvýšil na 2:0 Bernardo Silva. Pak už se prosadil i pětinásobný držitel Zlatého míče.

Nejprve v 51. minutě proměnil pokutový kop a o 12 minut později skóroval i z volného přímého kopu z hranice pokutového území. Následně si užil ovace publika, když jej Roberto Martínez stáhl ze hřiště.

Cristiano Ronaldo reprezentuje Portugalsko už takřka 20 let. Debutoval v srpnu 2003. I v počtu reprezentačních gólů je nejlepší na světě. Má jich na kontě už 120.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, goal.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Nejnovější články