Zpět na » Nizozemsko: Eredivisie » Ajax se loučí s legendou. Dušan Tadič požádal o okamžité ukončení smlouvy

Ajax se loučí s legendou. Dušan Tadič požádal o okamžité ukončení smlouvy

Ajax se loučí s legendou. Dušan Tadič požádal o okamžité ukončení smlouvy © iconsport.photo - Dušan Tadič na svou žádost končí v Ajaxu

0

Líbilo se

15.07. - Od svého příchodu se stal Dušan Tadič nejlepším hráčem Eredivisie, legendou Ajaxu, kapitánem a miláčkem fanoušků, na kterého nikdy nezapomenou. Ten impact, jaký měl srbský ofenzivní záložník čí křídelník na celý Ajax, to nemělo obdoby. Jenže jedna éra se dostala ke konci. Přestože měl ještě rok do konce smlouvy, s Ajaxem se dohodl na okamžitém ukončení a je volným hráčem.

Dušan Tadič je odchovancem Vojvodiny Novi Sad. Za první tým hrál 4 roky, než se v roce 2010 dostal do Nizozemska, kde oblékal dres Groningenu. Už tehdy patřil mezi hvězdy Eredivisie a nezměnilo se nic ani během dvou skvělých sezón v Twente. Mířil ale výš. Stal se posilou Southamptonu. A ačkoliv nehrál vyloženě špatně a měl docela dobrá čísla, vrátil se do Nizozemska. Do Ajaxu. Tam napsal nejúspěšnější kapitolu své kariéry. Hned ve své první sezóně klub dotáhl do semifinále Ligy mistrů a ve všech soutěžích si připsal 38 gólů a 23 asistencí.

Taková čísla už nenapodobil, ale stále byla naprosto famózní a Dušan Tadič, ačkoliv už překročil třicítku, byl nejlepším hráčem Eredivisie, stal se kapitánem a v Ajaxu ho budou uctívat jako legendu. Dohromady dal za 241 zápasů 105 branek a 112 asistencí. Vyhrál 3 tituly a dva poháry. Ať už po jeho boku v útoku stál Huntelaar, Ziyech, Antony, Berghuis nebo Brobbey, Tadičovi to bylo jedno. Vždy prostě doručil co měl. A to je obrovské množství gólů a asistencí. I v loňské sezóně, kdy Ajax skončil až třetí, se gólově prosadil 11x a spoluhráčům přihrál na 18 branek.

Jenže tomu všemu je konec. Tadič měl ještě jeden rok do konce kontraktu, ale klub požádal, aby mu ho zrušil a on se tak stal volným hráčem. I když s těžkým srdcem, v klubu mu vyhověli. Ajax tedy musí před novou sezónou řešit extrémní čáru přes rozpočet, kterou ztráta nejlepšího hráče v lize udělá. Otázkou je, kam jeho kroky povedou dál. Ve 34 letech tu už zřejmě ambice návratu do top 5 lig nebude a okamžitě nás samozřejmě napadá Saudská Arábie. Uvidíme jak to s ním nakonec dopadne. V Ajaxu ale bude neuvěřitelně chybět.

Dušan Tadič

David Suchý / ajaxfanatics.com

Nejnovější články