Zpět na » Francie: Ligue 1 » Park Princů - strašák PSG?

Park Princů - strašák PSG?

1

Líbilo se

12.10. - Dá se říct, že se v podstatě nic nezměnilo. Paris Saint Germain se stějně jako v minulé sezóně plácá ve spodní polovině tabulky a důvody mizerných výsledků se hledají, kde se jen dá. Naposledy byla vina svržena na domácí stadion Park Princů - hráči se na něm údajně bojí hrát.

Svalení viny na Park Princů je zajímavou myšlenkou, která je sice podpořena výsledky, ale v profesionálním fotbale uplatnění nenajde. Hráči pařížského klubu letos na domácím stánku nasbírali pouhé tři body za tři remízy, v dalších třech utkáních odešli se svěšenou hlavou. Venku naopak patří k nejlepším, když ani jednou neprohráli a získali osm bodů.

"Myslím, že je něco špatného s Parkem Princů. Je to problém," nechal se slyšet například zkušený záložník Jerome Rothen.

Poslední vystoupení a porážka 1:3 se Stade Rennes rozpálila do běla i klubového prezidenta Alaina Cayzaca. Především pak zjištění, že hráči mají v domácích zápasech strach, ještě než vyjdou na hřiště.

"Jsem obrovsky zklamaný. Pokud se někdo v Parku Princů bojí hrát, měl by si hledat jiné zaměstnání. My si nemůžeme dovolit se bát, i když k tomu výsledky svádějí. Nedovolím, aby se opakovalo něco podobného jako minulou sezónu," řekl Cayzac.

"Vývoj zápasu diktoval soupeř, to přece není normální. Ani nevím, jestli hráčům vůbec ta porážka nějak vadila, jestli mají touhu vyhrávat," dodal Cayzac.

Říká se, že až 70% výkonu hráče dělá psychika. V týmu PSG se zřejmě sešla skupina opravdu psychicky labilních jedinců. Jednou jsou však profesionálové a chyby musí hledat především u sebe. Pokud se jim nelíbí atmosféra na Parku Princů, pak vlastně mohou za vše nároční fanoušci, kteří ji vytvářejí. Ti by tedy měli raději zůstat při zápasech potichu, aby své miláčky nerušili při práci. Ti by totiž potom mohli mít tak nahnáno, že ani nevylezou z kabiny.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články