Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kylian Mbappé se vzdal 80 milionů eur, aby urovnal vztahy s PSG

Kylian Mbappé se vzdal 80 milionů eur, aby urovnal vztahy s PSG

Kylian Mbappé se vzdal 80 milionů eur, aby urovnal vztahy s PSG © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Kylian Mbappé

2

Líbilo se

05.09. - Křehké vztahy mezi francouzským útočníkem Kylianem Mbappé a vedením PSG stále nejsou ideální, ale lze je považovat, i v optice bouřlivého léta, za velmi klidné. Aby se ale nadále voda nečeřila, vzdal se Mbappé věrnostního bonusu v odhadované výši 80 milionů eur. Výměnou za to se mohl vrátit k týmu a PSG jej nebude nutit do prodloužení smlouvy.

Vztahy mezi Kylianem Mbappé a Paris Saint-Germain nabírají opět na obrátkách. Fanoušci i klub vzali francouzského útočníka na milost a podle listu L´Equipe obě strany podepsaly gentlemanskou dohodu, podle které se hrát zřekl některých výrazných bonusů, mimo jiné toho věrnostního, a ušetřil tak vedení klubu až 100 milionů eur.

Dohoda hráči umožnila vrátit se do sestavy po vyřazení během letní přípravy a odblokovala nepříjemnou situaci, která nastala poté, co Mbappé veřejně potvrdil, že v klubu nehodlá prodloužit smlouvu. Luis Enrique tak mohl francouzského reprezentanta opět zařadit do týmu, ke kterému se přidal později také Dembele, Asensio, Kolo Muani a Goncalo Ramos. Útok PSG tak prošel výraznou renovací po odchodech Messiho s Neymarem. Astrurijský trenér má k dispozici velmi silný ofenzivní blok a za úkol má jediné: pokusit se vyhrát v Lize mistrů.

Největší břímě bude i letos ležet na bedrech Kyliana Mbappého, jehož budoucnost v klubu byla v létě výrazně ohrožena. Dohoda, kterou hráč podepsal s PSG je dočasná, přestože vedení klubu doufá, že se mu Mbappého podaří přesvědčit k prodloužení smlouvy. Na to má čas nejpozději do 2. ledna, kdy bude mít útočník dveře otevřená k jednání s dalšími kluby.

PSG se ale zastavit nehodlá a bude chtít použít všech možných cest k zisku souhlasu hráče s prodloužením kontraktu. V Realu Madrid zůstávají ohledně situace v očekávání, netají se tím, že o Mbappého mají zájem, ale ne za každou cenu. Po tom, co se okolo hráče odehrává každým rokem, si už nikdo přehnané iluze o přestupu nedělá. Mbappé má otevřené dveře, ale Bílý balet už první krok neudělá. Bude to hráč, který nyní musí udržet svou pozici před PSG, neprodloužit smlouvu a dotáhnout své, možná předjednané, závazky s Realem v lednu.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články