Zpět na » Francie: Ligue 1 » Samuel Umtiti se vrací do Francie. Bude oblékat dres Lille

Samuel Umtiti se vrací do Francie. Bude oblékat dres Lille

Samuel Umtiti se vrací do Francie. Bude oblékat dres Lille © iconsport.photo - Samuel Umtiti se upsal Lille

0

Líbilo se

22.07. - Za sebou má celkem povedenou sezónu v Lecce. Ta ale Barcelonu neobměkčila vzhledem k jeho obrovskému kontraktu a tak mu zrušila smlouvu, aby uvolnila prostor pod platovým stropem. Dlouho to ale netrvalo a Samuel Umtiti má nového zaměstnavatele. Vrací se do Francie a hrát bude za Lille, které potřebuje nahradit José Fonteho, jenž se vrátil do Portugalska.

Samuel Umtiti měl kariéru rozeběhnutou famózně. Od svých 9 let hrával v akademii Olympique Lyon. Trenér Garde mu začal dávat šance v roce 2012 po jeho 18. narozeninách. Umtiti se nakonec vypracoval v elitního stopera Ligue 1, francouzského reprezentanta a cíl velkého množství velkoklubů. Nakonec zvítězila Barcelona. Zaplatila za něj 25 milionů eur. A vypadalo to opravdu slibně. Trápila ho zranění ale hrál skvěle. Jeho hodnota vzrostla až na 70 milionů eur. Zlom přišel po mistrovství světa v Rusku, kde byl důležitým prvkem zlatého francouzského týmu.

Přišla totiž spousta zranění a když už byl fit, pro Blaugranas byl často spíše kotvou než posilou. Jeho minutáž šla výrazně dolů, až skoro nebyla žádná. Minulou sezónu strávil na hostování v Lecce s tím, že Barcelona platila celý jeho 14milionový kontrakt. Sezóna se mu celkem povedla, dokázal se udržet relativně zdráv a nepodával špatné výkony. V Barceloně se ale rozhodli, že ho nepotřebují a potřebují se zbavit právě jeho obrovského platu. Obě strany se tedy dohodly na rozvázání kontraktu, Umtiti byl vyplacen a mohl si hledat nové angažmá.

Moc dlouho mu to ale netrvalo. Samuel Umtiti se vrací do Francie a bude hrát za Lille. S bývalým francouzským mistrem z před 2 let podepsal smlouvu na 2 roky, během kterých bude mít těžký úkol. Měl by totiž být náhradou za José Fonteho. Portugalská legenda se ve svých 39 letech rozhodla skončit a vrátila se do Portugalska. V předchozích letech byl klíčovou oporou a to by měl nyní Umtiti být také. Pokud naváže na své výkony z Lyonu, v Lille si můžou pískat. Zároveň přichází velké jméno, mistr světa a klubu to pomůže.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články