Zpět na » Francie: Ligue 1 » Během týdne proběhne další schůzka mezi Mbappém a prezidentem PSG Al-Khelaifim

Během týdne proběhne další schůzka mezi Mbappém a prezidentem PSG Al-Khelaifim

Během týdne proběhne další schůzka mezi Mbappém a prezidentem PSG Al-Khelaifim © iconsport.photo - Kylian Mbappé má před sebou těžké rozhodnutí

0

Líbilo se

18.07. - Situace okolo Kyliana Mbappého je velmi složitá, ale jednoduchá zároveń. Buď prodlouží kontrakt, nebo odejde už toto léto. Tak by si to představoval prezident PSG Al-Khelaifi. Jenže francouzská superstar má úplně jiné plány, jenž se klubu nelíbí a to nepodepsat a odejít až za rok zadarmo. O svých možnostech by se měl s prezidentem klubu pobavit během tohoto týdne.

Kylian Mbappé už toho ve svém věku stihl docela hodně. Je mistrem světa, než přišla Saudská Arábie, byl nejlépe placeným fotbalistou planety, Ligue 1 vyhrává prakticky každý rok, stejně tak korunu pro krále střelců. V PSG už to ale začíná být takový stereotyp. Ligue 1 není soutěží pro Mbappého. PSG jí vyhrálo, přestože mělo hroznou sezónu. I proto by chtěl odejít. Smlouvu má ještě na rok a novou podepsat nehodlá. Naposledy se chce s Paříží pokusit vyhrát Ligu mistrů a pak sbohem. Takový je jeho plán.

Pro PSG by to ale byla katastrofa. Mbappého přestup z Monaca je druhým nejdražším přestupem historie fotbalu. Stál 180 milionů eur a klub mu navíc vyplácí šilené peníze. Aktuálně si ročně přijde na více než 100 milionů eur. Zaplatit dalších více jak 100 milionů a v létě ho pustit zadarmo, to je pohroma. I proto prezident klubu Nasser Al-Khelaifi jasně vzkázal, že pokud Mbappé do konce července neprodlouží, bude prodán zájemci, která dá nejvíce peněz. Prostě nepřichází v úvahu, že by odešel zadarmo.

Nasser Al-Khelaifi a Kylian Mbappé

Je tu tedy celkem dost vážný střet zájmů dvou stran, které jsou diametrálně odlišné. Není to jen tak ledajaký přestup. Zbavujete se totiž aktuálně největší fotbalové superstar a nejlepšího hráče v dějinách klubu. To on ztělesňuje PSG. S jeho odchodem Paříží šileně klesne nejen sportovní stránka, ale hlavně marketingová, což znamená další velkou ztrátu peněz. Mbappé klub poškodit nechce, ale musí chápat, že by tak svým jednáním rozhodně učinil. První na ráně co se týče zájemců by byl samozřejmě Real Madrid. Neskutečně by tedy posílil konkurenta v boji o Ligu mistrů.

Odchod Mbappého z PSG by prostě byl pro klub pohromou. I proto mají během tohoto týdne proběhnout další jednání mezi Mbappém a prezidentem Al-Khelaifim. Moc času do konce července nezbývá a proto by tato společná konverzace mohla být jednou z posledních a rozhodujících. Mbappé se po dovolené opět zapojil do tréninku a po pátečním zápase s Le Havrem PSG odletí za přípravou do Japonska. Otázkou ale je, zda po této schůzce vůbec bude 24letý útočník součástí kádru, který poměrně hodně posiloval.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články