Zpět na » Francie: Ligue 1 » Marseille splnila cíl, veze tři body z Lyonu

Marseille splnila cíl, veze tři body z Lyonu

Marseille splnila cíl, veze tři body z Lyonu © sportinglife.com - Mamadou Niang

0

12.11. - Ačkoliv duel gigantů mezi Lyonem a Marseille možná nikdy v historii neměl jasnějšího favorita, skončil přesto překvapením. Hráči Marseille vyplenili Stade Gerland a odváží si veledůležité tři body.

Domácí začali zápas z ostra, úvodní tlak vyvrcholil už v sedmé minutě vedoucím gólem. Belhadjovu střelu vyrazil brankář Mandanda pouze k Juninhovi, kterého neuhlídal Rodriguez a brazilský špílmachr poslal míč do odkryté branky. Gól jakoby Marseille probudil a následující minuty patřily hostům. Už za tři minuty bylo vyrovanáno, když Squillaci stáhl v pokutovém území Nianga a sám faulovaný penaltu proměnil. Pozornost brankáře Vercoutreho poté prověřil Valbuena. Tentýž hráč měl prsty i v další nebezpečné akci, když našel Nianga, ale senegalský útočník pálil těsně mimo. Své druhé branky v zápase se Niang dočkal těsně před půlí, když dostal krásný míč od Nasriho, poradil si se dvěma obránci a ještě potupil domácího gólmana střelou mezi nohy.

V druhém poločase se hosté zatáhli do obrany, výraznější šance Lyonu přišly až po hodině hry. Mladíček Ben Arfa však v několika příležitostech selhal, při střele nejlepšího ligového kanonýra Benzemy se zaskvěl brankář Mandanda. Když už se Lyon bezhlavě vrhl do útoku, mohl vítězství Marseille definitivně potvrdit svým třetím gólem Niang, ale jeho střela z dálky na dovršení hattricku nestačila. S konečným hvizdem propukla velká radost hostů, kteří se po dlouhé době dostali z pásma sestupu. Lyon i přes porážku zůstává na prvním místě.

Hráči Les Gones mají momentálně tříbodový náskok na druhé Nancy, které pouze remizovalo s Paris Saint Germain 0:0, ale má zápas k dobru. Pařížané tak opět doma nezvítězili, v Parku Princů se z plného bodového zisku neradovali už osm zápasů.

Toulouse potvrdilo, že se momentálně nenachází v optimálním rozpoložení a na loňskou spanilou jízdu může pouze vzpomínat. Po porážce od pražské Sparty hráči ve fialovém neuspěli ani v Lorientu, kde prohráli po gólu Fabrice Abriela 0:1 a spadli na čtrnáctou pozici.

Bordeaux opět těžilo ze střeleckého apetitu Davida Belliona. Bývalý útočník Manchesteru United se proti Rennes trefil dvakrát a zaokrouhlil počet nastřílených branek v této sezóně na deset. Les Girondins se v tabulce posunuli právě před Rennes.

Dva góly vstřelil také slovenský útočník Filip Šebo a měl tak hlavní zásluhu na vítězství Valenciennes nad Caen v poměru 3:0. Dva góly v tomto kole vstřelili i monacký Nené a Brazilec Túlio z Le Mans.

Racing Lens potvrdil vzestup formy vítězstvím na hřišti posledních Mét. Vítěznou branku vstřelil čtyři minuty před koncem Khiter. Lens patří patnáctá příčka.

Výsledky 14. kola Ligue 1:

Le Mans - Saint Etienne 3:2 (20. z pen. a 70. z pen. Túlio, 43. Romaric - 21. Varrault, 41. z pen. Gigliotti) Lille - Nice 1:1 (18. Fauverge - 41. Plestan vlastní)
Méty - Lens 1:2 (68. Aguirre - 56. Monterrubio, 86. Khiter)
Monako - Štrasburk 3:0 (61. a 89. Nené, 43. Gakpé)
PSG - Nancy 0:0
Sochaux - Auxerre 1:1 (89. Pitau - 7. z pen. Kahlenberg)
Valenciennes - Caen 3:0 (16. a 41. Šebo, 59. Savidan)
Bordeaux - Rennes 3:0 (18. z pen. a 48. Bellion, 82. Obertan)
Lorient - Toulouse 1:0 (51. Abriel)
Lyon - Marseille 1:2 (7. Juninho - 10. z pen. a 43. Niang)