Zpět na » Francie: Ligue 1 » Preview: Lyon vs. Marseille

Preview: Lyon vs. Marseille

Preview: Lyon vs. Marseille © -

0

Líbilo se

09.11. - Největším tahákem 14. kola francouzské Ligue 1 je bezpochyby zápas Olympique Lyon s Olympiquem Marseille. Přestože se oba týmy nachází ve zcela opačném rozpoložení a Lyon se zdá být jasným favoritem, Marseille nehodlá prodat svoji kůži lacino.

Leckdo by si při pohledu na jména obou soupeřů mohl říci, že se jedná o zápas o titul, avšak zdání klame. Lyon do zápasu nastupuje v dobré pohodě, v týdnu porazil Stuttgart 4:2 a prodloužil svoji vítěznou sérii už na pět utkání. V tabulce má náskok čtyř bodů před druhým Nancy. Marseille se stále potácí u dna tabulky a výsledkový vzestup je zatím v nedohlednu. Porážka na hřišti FC Porto svěřencům Erica Geretse navíc zkomplikovala také šance na postup ze základní skupiny Ligy mistrů, i když zde je situace stále poměrně příznivá, narozdíl od domácí soutěže. Předposlední místo v tabulce a pouhá dvě vítězství znaměnají už dvacetibodovou (!) ztrátu na vedoucí Lyon. Pro tým, který chtěl zaútočit na dominantní postavení Lyonu, je proto probíhající ročník velkým zklamáním.

Předchozí výsledky však v tomto duelu půjdou přeci jen do pozadí, jelikož Marseille je stále nejpopulárnějším francouzským klubem, což může Lyon jen směle závidět. Marseille navíc do zápasu nejde s poraženeckou náladou.

"V Lize mistrů hrajeme úplně jinak a to proto, že týmy jako Liverpool nebo Porto nám dávají více prostoru, který v domácí lize nemáme. Jsou to týmy, které chtějí hrát fotbal a to je i případ Lyonu. To může být naší výhodou," říká mladý playmaker Marseille Samir Nasri.

"Hrát na Lyonu je vždycky složité, ale my jsme tam vždy odehráli dobré zápasy. Potřebujeme dobrý výsledek, takže si jedeme pro výhru. Vím, že tým na to máme," tvrdí albánský záložník Lorik Cana.

Lyon bude postrádat dlouhodobě zraněné Coupeta a Crise, otazník visí nad startem záložníka Toulalana, který má potíže s kolenem. Marseille již může počítat se službami útočníka Nianga.

Zápas začíná v neděli v 21:00.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články