Zpět na » Francie: Ligue 1 » Fernandez dostane čas, zní z Auxerre

Fernandez dostane čas, zní z Auxerre

0

Líbilo se

05.09. - Je to téměř stejná písnička jako vloni - Auxerre se hned na startu soutěže potácí u dna soutěže a vyhlídky na zlepšení nejsou zrovna růžové. Trenér Jean Fernandez byl v ohrožení už minulou sezónu, letos se o jeho odvolání mluví opět. Viceprezident klubu Gerard Bourguoin však odmítá, že by trenérova pozice byla v ohrožení.

Auxerre odstartovalo nový ročník opravdu bídně, vždyť ze sedmi zápasů jich klub prohrál šest, naposledy s Toulouse 0:2. S pouhými třemi body se krčí až na osmnácté pozici. Klub v létě prodal sedm důležitých hráčů, ale adekvátní náhrady rozhodně nepřišly. Viceprezident Bourguoin však přestupovou politiku vidí jako správnou.

"Samozřejmě jsme ten tým nebudovali tak, aby hrál o záchranu, zatím je to špatné. Ale proti Toulouse nebyl náš výkon nejhorší. Máme v klubu nějaké zásady: věříme, že práce se vyplatí. Ještě je brzy odsuzovat hráče nebo realizační tým. V klubu vládne solidarita. Trenér udělal v létě změny v hráčském kádru, které se shodují s naší přestupovou politikou. Ta zůstává stejná už třicet let," podržel Fernandeze Bourguoin.

Média okamžitě začala spekulovat o Fernandezově nástupci, čemuž nahrává i to, že bývalý kouč Auxerre Guy Roux, který klub vedl přes čtyřicet let, odešel z Racingu Lens. Jeho návrat však Bourguoin odmítá.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Nejnovější články