Zpět na » 1. Bundesliga » Střípky z úvodních kol Bundesligy

1. Bundesliga - Střípky z úvodních kol Bundesligy

0

Líbilo se

08.10. - Nyní je před námi reprezentační přestávka, a to je ideální čas k poukázání na zajímavé statistiky z úvodních devíti kol nejvyšší německé ligy.

Slušnost:

Letošní ročník Bundesligy je ve srovnání s minulými sezonami mnohem čistší. Rozhodčí zapískali celkem 2 903 faulů, zatímco v ročníku 06/07 to bylo 3 054, o rok dříve 3 085 a ještě předtím 3 119. Tyto čísla jsou samozřejmě lehce zavádějící, protože se do nich nemíchá pouze čistota hry, ale také benevolence sudích. Každopádně ubylo i karet, letos viděli hráči zatím 294 žlutých, v minulých třech letech to bylo vždy více než tři sta.

Střelba:

Mnohem objektivněji se dá měřit počet střel na bránu a v této sezoně jich bylo více než v minulých letech. Brankáři mají hodně práce, museli čelit 2 342 střelám. V úvodních devíti kolech minulého ročníku na ně šlo o více než sto ran méně, v sezonách 05/06 a 04/05 dokonce méně než dva tisíce.

Pohostinost:

Přestože se v 1. Bundeslize najdou týmy jako Bayern nebo Frankfurt, kterým se doma daří, v celkovém souhrnu si více a více bodů odvážejí hosté. Výhoda domácího prostředí nebyla ještě nikdy v bundesligové historii horší než letos. 27 venkovních výher po devíti kolech je novým rekordem. Velice úspěšné je Karlsruhe - z pěti zápasů venku vyhrálo čtyřikrát.

Nováček nahoře:

Tak dobře jako Karlsruhe se žádnému nováčkovi nevedlo už devět let! Tým Edmunda Beckera je díky druhému místu a osmnácti bodům nejúspěšnějším novicem od ročníku 1997/98, kdy Kaiserslautern získal za devět kol dvaadvacet bodů a nakonec se mu povedlo dotáhnout svou spanilou jízdu až k titulu.

Dominance:

Pět bodů a dvacet gólů v rozdílu skóre - tolik dělí první Bayern od svého nejbližšího pronásledovatele. Takhle nedominoval žádný tým od roku 1984. Tehdy byl na vrcholu také Bayern a hrálo se ještě systémem za výhru dva body. Při přepočtení na současný tříbodový systém vedl FCB o devět bodů a titul vyhrál nakonec o sedm (opět po přepočtení).

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články