Zpět na » 1. Bundesliga » Florian Wirtz odhalil svůj fotbalový idol. Výběrem budete překvapeni

Florian Wirtz odhalil svůj fotbalový idol. Výběrem budete překvapeni

Florian Wirtz odhalil svůj fotbalový idol. Výběrem budete překvapeni © iconsport.photo - Wirtz slaví titul

0

Líbilo se

26.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Fanoušci zůstali v šoku poté, co se dozvěděli, kdo je fotbalovým idolem jedné z největších hvězd Bundesligy a německého reprezentanta Floriana Wirtze. Tento mladý talent, který v současnosti září v dresu Bayeru Leverkusen, prozradil, že jeho inspirací je portugalský fotbalista, ale není to Ronaldo.

Wirtz, který se rychle stal jedním z nejvýraznějších hráčů v německé lize, má za sebou impozantní sezónu. S 18 góly a 20 asistencemi je jedním z klíčových hráčů svého týmu a významně přispěl k ligovému titulu Leverkusenu. Jednadvacetiletý Wirtz vstoupil do historie, když se stal nejmladším hráčem, který debutoval za Bayer Leverkusen ve věku 17 let, a následně se stal nejmladším střelcem v historii Bundesligy. Jeho kariéra rychle nabírá na obrátkách a očekává se, že bude jednou z hlavních hvězd německého týmu na Euro 2024.

Jaký má vzor?

Přes veškerý svůj úspěch však Wirtz šokoval fanoušky, když prozradil, že jeho fotbalovým idolem je Felix. Tento portugalský útočník byl kdysi považován za jednoho z největších talentů světového fotbalu, když zářil v Benfice, což vedlo k jeho přestupu do Atletico Madrid za 113 milionů liber v roce 2019. Přestup však nenaplnil očekávání a Felix postupně upadl v nemilost u trenéra Diega Simeoneho. Poslední dvě sezóny strávil Felix na hostování v Chelsea a Barceloně, což vedlo mnoho fanoušků k názoru, že Wirtz je nyní lepší než jeho idol. Sociální sítě se zaplnily komentáři fanoušků, kteří vyjadřovali své překvapení. „Jak můžeš zbožňovat horší hráče než jsi sám?“ napsal jeden z nich. Jiný dodal: „Jediný hráč, který je lepší než jeho vlastní idol.“ A třetí komentoval: „On je lepší než jeho idol.“

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články