Zpět na » 1. Bundesliga » Trenéři v Bayernu nemají čas na budování týmu, tvrdí Nagelsmann

Trenéři v Bayernu nemají čas na budování týmu, tvrdí Nagelsmann

Trenéři v Bayernu nemají čas na budování týmu, tvrdí Nagelsmann © iconsport.photo - Julian Nagelsmann

2

Líbilo se

25.02. - Současný trenér německého reprezentačního týmu a bývalý kouč Bayernu Mnichov, Julian Nagelsmann, se pravidelně vrací v rozhovorech ke svému působení na lavičce bavorského týmu. Práce u bundesligového mistrovského týmu je podle německého manažera vykoupena velkým stresem a nemožností pokusit se s klidem vybodovat cokoliv nového, na což podle Nagelsmanna doplatil také Thomas Tuchel.

Kromě toho, že se trenér německého reprezentačního týmu vyjádřil k návratu Toniho Kroose k nároďáku a potvrdil i plánované opětovné nasazení Joshuy Kimmicha na pozici pravého obránce, v rozhovoru pro De Spiegel se Julian Nagelsmann obsáhle rozpovídal také na téma svého bývalého zaměstnavatele, Bayern Mnichov.

Bayern mne na pozici hlavního trenéra přijal s jasným mandátem, a to bylo změnit některé věci,“ připomněl Julian Nagelsmann. „Jsou kluby, které vám dají čas. Jürgen Klopp působil v Liverpoolu pět let, než se mu podařilo vyhrát ligu. Pep Guardiola získal titul v Lize mistrů s Manchesterem City až po sedmi letech. Trenéři v Bayernu Mnichov ale nedostávají tolik času na to, aby něco vybudovali.

Bývalý trenér Bayernu zdůraznil, že mnohé z toho, co se v souvislosti s touto situací probíralo v tisku, mělo jen pramálo společného s realitou. Julian Nagelsmann například popřel, že by jeden z důvodů vedoucích k jeho odvolání byl ten, že se bezprostředně po nepříjemné ligové porážce s Bayeren Leverkusen rozhodl pro lyžařskou dovolenou.

To je nesmysl. Od pondělí do středy jsem byl normálně v kanceláři na Säbener Straße. Mimochodem jsem tam byl jako jediný. Nikdo jiný tam nebyl. Pak jsem od středečního odpoledne do pátečního rána odjel na krátkou dovolenou tak, jak to také bylo schváleno.“

Měl jsem dobré vztahy s Oliverem Kahnem a Hasanem Salihamidžičem,“ poznamenal Nagelsmann. „Diskutovali jsme o tom, jak bychom společně řešili věci, pokud by došlo k horšímu scénáři. Pak se ale všechno rychle změnilo. Ve fotbale nejsou věci moc příjemné,“ připomněl bývalý trenér Bayernu, který se o svém vyhazovu dozvěděl bezprostředně po návratu z dovolené, kdy už jeho místo zaujal Thomas Tuchel.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články