Zpět na » 1. Bundesliga » Adam Hložek si připsal nelichotivý bundesligový rekord

Adam Hložek si připsal nelichotivý bundesligový rekord

Adam Hložek si připsal nelichotivý bundesligový rekord © iconsport.photo - Adam Hložek

0

Líbilo se

03.02. - Adam Hložek si při přesunu do Bayeru Leverkusen určitě představoval, že dostane více příležitostí. Bayer má ale aktuálně vepředu takovou kvalitu, že je pro český talent hodně obtížné dostat se do sestavy. Dnes však proti Darmstadtu v základu hrál. Zlomil ale jeden nelichotivý rekord. Stal se prvním hráčem, který při 46 startcxh ani jednou neodehrál celý zápas.

Adam Hložek, klenot z Ivančič. Za první tým Sparty začal nastupovat už v 16 letech, v 18 z něj byla superstar a jeden z nejlepších hráčů ligy, také reprezentant. Zájem o něj byl obrovský a bylo jasné, že ve Spartě se dlouho držet nebude. Odešel nakonec do Bayeru Leverkusen před titulovou sezónou za 13 milionů eur. Ve Spartě za sebou nechal 40 gólů a 36 asistencí. Na jeho věk moc hezká čísla. Do Leverusenu ale přišel do doby, kdy měl pod koučem Seoanem katastrofický start do sezóny a nahradil ho Xabi Alonso.

Vše se otočilo a nyní je Bayer Leverkusen neporažen ve 29 utkáních ve všech soutěžích, co se této sezóny týče a Hložek je samozřejmě u toho, i když asi ne tolik, jako by si představoval. Za 17 zápasů v Bundeslize odehrál jen 239 minut, dal jeden gól. Xabi Alonso ale prostě má v ofenzivě možností spoustu a jsou tu hráči s větší formou a i kvalitou. Tak to prostě je a je otázkou, zda by pro Hložka nebylo lepší hostování. Za mě je dost možné, že se to v létě dozvíme. Na druhou stranu, pokud Leverkusen neudrží Wirtze, bude napevno obsazené místo k dispozici.

Mezitím si ale Adam Hložek připsal nelichotivý bundesligový rekord. Ještě se totiž nestalo, že by hráč, který má na kontě v Bundeslize 46 zápasů, ani jednou neodehrál 90 minut. Pak přišel Hložek. Tenhle "rekord" samozřejmě nic neznamená a neshazuje Hložkovu kvalitu, ale je to celkem kuriozita. Pro Hložka je ale samozřejmě těžké se na 90 minut dostat. Když už v základní sestavě je, na záda mu dýchají Adli, Tella, Hofmann a další. Dnes měl ale český mladík k plnému hernímu času blízko. Xabi Alonso ho stáhl až ve druhé minutě nastavení.

Adam Hložek

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články