Zpět na » 1. Bundesliga » Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste

1. Bundesliga - Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste

Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste © iconsport.photo - Modeste naposledy oblékal dres Dortmundu

0

Líbilo se

03.09. - Pro Eintracht Frankfurt je obrovskou ránou odchod Randala Kolo Muaniho. Klub je sice bohatší o 95 milionů eur, ale nemohl dovést náhradu a to z důvodu, že přestupové okno se v Německu uzavíralo ještě několik hodin před dokončením přestupu. Klub tak krátkodobou náhradu vyhlíží na trhu volných hráčů, kde je k dispozici velezkušený kanonýr Anthony Modeste.

Anthony Modeste je v německém fotbale opravdu zvučné jméno. Francouz s kořeny z Martiniku začínal s fotbalem v Nice. Přes Angers, Bordeaux, Blackburn a Bastiu se dostal do německého Hoffenheimu. Psal se rok 2013. Po dvou střelecky celkem povedených letech se přesunul do Kolína, kde se zařadil mezi nejobávanější bundesligové střelce. Po epizodě v Číně se do klubu vrátil, hostoval v Saint-Etienne a přišla opět sezóna, kdy dal 20 gólů. S tím, že Borussia Dortmund uslyšela hrozivou diagnózu o svém útočníkovi Hallerovi, přesunul se za 5 milionů eur právě tam.

Moc toho neodehrál, ale jako záplata dal jeden z nejdůležitějších gólů celé sezóny, když v nastaveném čase rozhodl o výhře v derby nad Bayernem Mnichov. V tom zápase mimochodem i asistoval. Žádná velká sláva to v Dortmundu opravdu nebyla a nebylo divu, že mu klub po sezóně poděkoval, ale neměl zájem o prodloužení smlouvy. Modeste si tak opět vyzkoušel trh volných hráčů, odkud ho dost možná uloví další hodně ambiciózní klub, aby byl dočasnou náhradou. V tomto případě do začátku zimního přestupového období.

Jedná se o Eintracht Frankfurt. Tomu odešel nejlepší hráč v podobě Kolo Muaniho. Přestup se ale dopekl až po uzávěrce přestupů v Německu a náhrada přijít nemohla. Mluvilo se především o Ekitikem, jenž je novým Kolo Muaniho spoluhráčem v PSG. Jedinou možností je tak aktuálně pro Frankfurt trh s volnými hráči, kde se zajímá právě o 35letého Francouze. Podle německých novinářů už měl proběhnout kontakt a vše se blíží k dohodě. Na sklonku kariéry Modeste sklízí ovoce za svých 85 dosavadních bundesligových gólů.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články