Zpět na » 1. Bundesliga » Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste

Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste

Kolo Muaniho by ve Frankfurtu mohl krátkodobě nahradit zkušený Anthony Modeste © iconsport.photo - Modeste naposledy oblékal dres Dortmundu

0

Líbilo se

03.09. - Pro Eintracht Frankfurt je obrovskou ránou odchod Randala Kolo Muaniho. Klub je sice bohatší o 95 milionů eur, ale nemohl dovést náhradu a to z důvodu, že přestupové okno se v Německu uzavíralo ještě několik hodin před dokončením přestupu. Klub tak krátkodobou náhradu vyhlíží na trhu volných hráčů, kde je k dispozici velezkušený kanonýr Anthony Modeste.

Anthony Modeste je v německém fotbale opravdu zvučné jméno. Francouz s kořeny z Martiniku začínal s fotbalem v Nice. Přes Angers, Bordeaux, Blackburn a Bastiu se dostal do německého Hoffenheimu. Psal se rok 2013. Po dvou střelecky celkem povedených letech se přesunul do Kolína, kde se zařadil mezi nejobávanější bundesligové střelce. Po epizodě v Číně se do klubu vrátil, hostoval v Saint-Etienne a přišla opět sezóna, kdy dal 20 gólů. S tím, že Borussia Dortmund uslyšela hrozivou diagnózu o svém útočníkovi Hallerovi, přesunul se za 5 milionů eur právě tam.

Moc toho neodehrál, ale jako záplata dal jeden z nejdůležitějších gólů celé sezóny, když v nastaveném čase rozhodl o výhře v derby nad Bayernem Mnichov. V tom zápase mimochodem i asistoval. Žádná velká sláva to v Dortmundu opravdu nebyla a nebylo divu, že mu klub po sezóně poděkoval, ale neměl zájem o prodloužení smlouvy. Modeste si tak opět vyzkoušel trh volných hráčů, odkud ho dost možná uloví další hodně ambiciózní klub, aby byl dočasnou náhradou. V tomto případě do začátku zimního přestupového období.

Jedná se o Eintracht Frankfurt. Tomu odešel nejlepší hráč v podobě Kolo Muaniho. Přestup se ale dopekl až po uzávěrce přestupů v Německu a náhrada přijít nemohla. Mluvilo se především o Ekitikem, jenž je novým Kolo Muaniho spoluhráčem v PSG. Jedinou možností je tak aktuálně pro Frankfurt trh s volnými hráči, kde se zajímá právě o 35letého Francouze. Podle německých novinářů už měl proběhnout kontakt a vše se blíží k dohodě. Na sklonku kariéry Modeste sklízí ovoce za svých 85 dosavadních bundesligových gólů.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články