Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund věří, že se s Bellinghamem na smlouvě dohodne, hráči nabízí 15 milionů eur ročně

1. Bundesliga - Dortmund věří, že se s Bellinghamem na smlouvě dohodne, hráči nabízí 15 milionů eur ročně

Dortmund věří, že se s Bellinghamem na smlouvě dohodne, hráči nabízí 15 milionů eur ročně © iconsport.photo - Jude Bellingham v utkání Borussie Dortmund

0

Líbilo se

28.03. - Borussia Dortmund se rozhodla, že se svého útočného klenotu jen tak nevzdá. Jude Bellinghamovi podle posledních informací z Bundesligy nabízí velkorysý patnácti milionový kontrakt a garanci výstupní klauzule s platností od příští sezóny. Devatenáctiletý mladík je jen krůček od snového kontraktu, na dveře mu klepou ale také jiné evropské velkokluby.

Nejnovější informace o snaze Borussie Dortmund udržet anglického mladíka, Jude Bellinghama, podle německého sportovního bulváru mluví o tom, že klub hráči navrhuje radikální zvýšní platu a zaručení výstupní klauzule v nové smlouvě.

Sportovní ředitel bundesligového klubu, Sebastian Kehl, má očividnou snahu udržet v Severním Porýní vycházející anglickou superhvězdu, Jude Bellinghama. Německý bulvární deník uvádí, že je pro to Borussie Dortmund ochotna udělat maximum. Ta zahrnuje především prodloužení kontraktu o jednu další sezónu s mimořádným platem ve výši 15 milionů eur. Na konci příští sezóny by pak Bellingham měl souhlas s odchodem, po uhrazení výstupní klauzule.

Devatenáctiletý hráč by si tak mohl vydělat vskutku rekordní částku a zároveň by mohl uvažovat nad svou budoucností. Dortmund by si naopak mohl přijít až na 150 milionů eur, které odpovídají zmíněné výstupní klauzuli. Dohoda je patrně výhodná pro obě strany, Bellingham dostane další rok času na vývoj pod ro něj známým trenérským vedením a více času na zvážení možností přestupu, Dortmund naopak bude moci počítat se svou hvězdou i pro příští rok.

Sportovní ředitel Borussie, Sebastien Kehl, vyjádřil přesvědčení, že se mu Bellinghama podaří díky velmi velkorysé nabídce v klubu udržet. Uvedl navíc, že šance klubu jsou velmi vysoké a doufá, že se mu s anglickým hráčem podaří uzavřít dohodu ještě dlouho před koncem sezóny.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články