Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov čekal od Sadia Maného víc. Může za jeho úpadek Jurgen Klopp?

Bayern Mnichov čekal od Sadia Maného víc. Může za jeho úpadek Jurgen Klopp?

Bayern Mnichov čekal od Sadia Maného víc. Může za jeho úpadek Jurgen Klopp? © iconsport.photo - Sadio Mané v dresu Bayernu Mnichov

1

Líbilo se

22.03. - Bayern Mnichov je údajně zklamaný z výkonů Sadia Maného, který do klubu přišel loni v létě. Po šesti letech strávených v Liverpoolu, kdy získal spoustu trofejí, se Mané rozhodl odejít z Anfieldu do Bayernu v přepočtu za 42 milionů liber.

Senegalský reprezentant měl za úkol nahradit Roberta Lewandowského poté, co polský útočník odešel z bavorského klubu do Barcelony. Maného první sezona v Bayernu však zdaleka nebyla ideální. K dnešnímu dni se třicetiletému hráči podařilo ve 28 vystoupeních ve všech soutěžích vstřelit pouze 11 gólů a přidat pět asistencí.

Podle novináře Kerryho Haua z televizní stanice Sport1 očekával trenérský štáb Bayernu a představitelé klubu od Maného více. Domnívají se, že Mané prohrává příliš mnoho soubojů jeden na jednoho, což je stálý problém i v tréninku.

Zpráva také tvrdí, že Bayern má pocit, že Manému chybí rychlost a výbušnost, které z něj během jeho působení v Liverpoolu udělaly jednoho z nejlepších hráčů na světě. Spekulovalo se, že Maného nedostatek rychlosti může být způsoben fyzickými nároky vysoce intenzivního stylu Jurgena Kloppa.

Hau navíc prohlásil, že Mané by se mohl těžko adaptovat na systém Juliana Nagelsmanna a v Bayernu se trápí s novou pozicí.

Nedávno Mané promluvil o rozdílu mezi Kloppem a Nagelsmannem. Pro DAZN řekl: „Klopp je Klopp. Je to mix staré a nové generace. Má tolik zkušeností a jeho život se točí kolem fotbalu, ale je také náročný. Někdy velmi, velmi, velmi, velmi náročný. Je velmi emotivní a někdy křičí. Je téměř připraven se prát.“

„(Nagelsmann) je spíše klidnější. Co se týče fotbalu, nevidím žádné zásadní rozdíly. Mají rádi typy hráčů, kteří vysoko presují, protože jejich týmy jsou vysoko. Pro mě je to jednodušší, protože jsem ve své kariéře měl téměř jen německé trenéry,“ dodal.

/ www.sportbible.com

Nejnovější články