Zpět na » 1. Bundesliga » Sebastian Haller je zpátky, po absenci kvůli rakovině varlat se vrací do tréninku Borussie Dortmund

1. Bundesliga - Sebastian Haller je zpátky, po absenci kvůli rakovině varlat se vrací do tréninku Borussie Dortmund

Sebastian Haller je zpátky, po absenci kvůli rakovině varlat se vrací do tréninku Borussie Dortmund © -

0

Líbilo se

06.01. - Osmadvacetiletý útočník a rodák z Pobřeží slonoviny Sébastien Romain Teddy Haller se v pondělí po několika měsících od prodělané operace kvůli nádoru varlat vrátil do tréninku Borussie Dortmund.

Haller se diagnózu dozvěděl krátce poté, co v červenci podepsal smlouvu s Dortmundem, za který v Ajaxu nastřílel 34 gólů. Poté, co se během předsezónního turné BVB ve Švýcarsku necítil dobře, podstoupil testy, které odhalily zhoubný nádor.

Původní diagnóza byla hráči z Pobřeží slonoviny stanovena v červenci a v listopadu musel podstoupit druhou operaci. Nyní se po několika měsících od zákroku vrátil k tréninku s německým týmem, což naznačuje, že by mohl být brzy připraven opět navléknout dres a odehrát nějaké ty minuty zpět v magickém Signal Iduna Parku.

"Šťastný nový rok všem! A pro mě začíná skvěle, protože to znamená, že se vracím na hřiště," napsal 28letý reprezentant Pobřeží slonoviny na Twitteru a zveřejnil snímky, na kterých cvičí v posilovně. "Rok 2022 nebyl nejjednodušší, ale připravil mě na všechny nové výzvy, které přinese rok 2023."

Haller se bude zpočátku věnovat posilování a kondiční přípravě a lehkým cvičením s míčem, aby se mohl vrátit do soutěžního zápasu - a dlouho očekávaně debutovat v Dortmundu - v druhé polovině sezony 2022/23. "Pro všechny je velmi pozitivní, že je zpět," komentoval jeho návrat sportovní ředitel Dortmundu Sebastian Kehl. "Jako klub jsme mu poskytli maximální možnou podporu, ale nakonec to bylo jen díky jeho velkému úsilí."

"Ahoj lidi, konečně jsem zpátky," řekl Haller ve videu zveřejněném na Twitteru. "Nebylo to tak jednoduché, ale s vaší podporou to šlo lépe a snadněji. Už se těším, až se s vámi uvidím na stadionu při nějakých vítězstvích."

Haller se k Dortmundu připojil po úžasné sezóně Ajaxu. Ročník 2021/22 zakončil s 21 góly v čele Eredivisie a v tabulce střelců Ligy mistrů UEFA skončil na třetím místě za Karimem Benzemou (15) a Robertem Lewandowskim (13).

petr magasanik / theguradian.com, twitter.com, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články