Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund vyfoukl United pod nosem obří talent. Za 17letého záložníka dal 25 milionů liber

1. Bundesliga - Dortmund vyfoukl United pod nosem obří talent. Za 17letého záložníka dal 25 milionů liber

Dortmund vyfoukl United pod nosem obří talent. Za 17letého záložníka dal 25 milionů liber © SkySports.com - Jude Bellingham

1

Líbilo se

20.07. - VIDEO Borussia Dortmund má další velký úlovek. Německý tým znovu potvrdil, že umí přivábit nejtalentovanější hráče v Evropě a po Jadonu Sanchovi a Erlingu Haalandovi oblékne žluto-černý dres také sedmnáctiletý záložník Jude Bellingham, za kterého Dortmund neváhal zaplatit Birminghamu 25 milionů liber.

Sedmnáctiletý záložník, který v letošní sezóně patřil mezi klíčové hráče druholigového Birminghamu, úspěšně podstoupil v Německu lékařskou prohlídku a s klubem podepsal dlouhodobou smlouvu.

Přitom ještě nedávno to vypadalo, že Bellingham zamíří spíše do Manchesteru United, který měl o nadaného mladíka velký zájem, anglický středopolař se ale nakonec vydal po cestě jiného anglického hráče Jadona Sancha.

Birmingham údajně dostane za přestup 25 milionů liber, přičemž další milióny mu mohou přitéct do kasy díky bonusům závislým na počtu odehraných zápasů, úspěších a milnících Bellinghama v Dortmundu.

Dortmund údajně bedlivě sledoval sedmnáctiletého záložníka poslední dva roky, přičemž se na jeho zápasech často objevovali i skauti Chelsea, Realu Madrid, Bayernu Mnichov a zejména Manchesteru United.

Ten měl být na pokraji jeho podpisu, přičemž Bellingham dokonce osobně absolvoval prohlídku stadionu a tréninkového centra Manchesteru United se Sirem Alexem Fergusonem.

Bellinghama čeká ve středu poslední utkání v dresu Birminghamu, než se přesune do Dortmundu, kde zahájí přípravu s prvním týmem. V německém klubu bude nosit na dresu číslo 22.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ano vyfouknul, jenom proto, že United nechtělo 17letýmu klukovi dát 60k liber týdně a Dortmund mu je dal...velký talent určitě a pro je rozvoj lepší cesta přes Němce jako u Sancha než rovnou skočit do PL...

RoyKeane

No a nebo hlavně proto, že pro něj bude Dortmund lepší volba a on to ví, myslím že to hrálo větší roli než plat

Tomguncz1

Hlavní roli hrál hlavně plat...United mu nabízeli o půlku méně...a po naštívení Carringtonu s jeho strany byl nadšení...

RoyKeane

Ono stejně o co jde, když ho k vám BVB za pár sezon prodá že jo Smajlík 1

Tomguncz1

ale to už nebude United stáť 25 mil. ale 100 mil.

Jakub1993

Pokud se chytne...víte jak to dopadá ve směs s mega talenty tipu Odegard a spol...

RoyKeane
Reklama
Reklama
Nejnovější články