Zpět na » 1. Bundesliga » Thiago se měl dohodnout s Liverpoolem. K přestupu by mohlo dojít už tento týden

Thiago se měl dohodnout s Liverpoolem. K přestupu by mohlo dojít už tento týden

Thiago se měl dohodnout s Liverpoolem. K přestupu by mohlo dojít už tento týden © 90min.com - Thiago Alcantara se už moc dlouho v dresu Bayernu nezdrží

3

Líbilo se

06.07. - VIDEO Podle zpráv z deníku Bild by se španělský záložník Thiago Alcantara mohl stát už tento týden novou posilou Liverpoolu, který za něj chystá nabídku ve výši 31 milionů liber. Středopolař Bayernu Mnichov při setkání s vedením klubu objasnil, že nemá v úmyslu prodlužovat smlouvu v Allianz Areně a rád by se v létě přesunul do Premier League.

Bayern Mnichov se pravděpodobně bude muset v létě vypořádat s velkou ztrátou. Záložník Thiago, který s bavorským velkoklubem od svého příchodu v roce 2013 získal sedm bundesligových titulů, už informoval vedení klubu, že by rád zkusil štěstí jinde.

29letý záložník patřil mezi klíčové hráče pod vedením Pepa Guardioly, Carla Ancelottiho, Juppa Heynckese i Hansiho Flicka, ale po příští sezóně mu vyprší současná smlouva a klub jej proto bude muset v létě prodat, aby o něj za rok nepřišel bez náhrady.

Generální ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge přiznal, že se zoufale snaží hráče přesvědčit k setrvání, zároveň ale potvrdil, že ten jej již informoval o svém plánu opustit klub.

„Je to ten nejlepší chlapec na hřišti i mimo něj,“ řekl Rummenigge pro Bild. „Měli jsme s ním seriózní jednání a splnili jsme všechna jeho přání.“

„Ale vypadá to, že by na závěr své kariéry chtěl zkusit něco jiného. Nechceme o něj příští rok přijít zdarma. To říkám jasně.“

Thiago zřejmě nebude mít o zájemce nouzi, už nyní se o něj zajímá několik předních anglických klubů v čele s Liverpoolem, vedeným Jürgenem Kloppem, který se již měl dohodnout na osobních podmínkách s bývalým záložníkem Barcelony.

Thiago přitom nemusí být jedinou hvězdou, která v létě opustí Bayern Mnichov. Podobná situace panuje u obránce Davida Alaby, který stále váhá s podpisem nové smlouvy.

Tým má již naopak jistou posilu v podobě křídelního záložníka Manchesteru City Leroye Saného, jehož příchod vyšel Bayern na 54,8 milionu liber.

Kam dál?

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Nejnovější články