Zpět na » 1. Bundesliga » Odejde Lehmann do Herthy?

1. Bundesliga - Odejde Lehmann do Herthy?

0

Líbilo se

18.03. - O služby německého reprezentačního brankáře Jense Lehmanna má podle několika vesměs bulvárních novin velký zájem Hertha Berlín. Manažer klubu Dieter Hoeneß však tyto zprávy dementoval a označil za spekulace.

Německé noviny přinesly zprávy, že sedmatřicetiletý brankář Arsenalu se vrátí do Bundesligy a v Berlíně podepíše dvouletou smlouvu. Lehmannovi, který vyhrál se Schalke v roce 1997 Pohár UEFA a o pět let později se stal s Borussií Dortmund německým mistrem, končí v letošní sezoně v celku Kanonýrů smlouva a odešel by tedy zdarma.

Arsene Wenger, trenér Arsenalu, má o reprezentační jedničku Německa stále zájem, jenomže dlouhodobou strategií londýnského klubu je využívat spíše mladé hráče a se staršími podepisuje obvykle pouze jednoroční kontrakt. S tím by ovšem nesouhlasil Lehmann.

Velkou překážkou přestupu jsou však vysoké dluhy Herthy. Podle DFL (Deutschen Fußball-Liga) nemá klub z hlavního města splněny pohledávky ve výši 46,2 milionu eur. Chce-li se zúčasnit příštího ročníku, nesmí už uskutečnit žádné další přestupy. Vzhledem k tomu, že Lehmann by přišel zdarma, musí vedení BSC vyřešit pouze otázku platu. Tu by mohl vyřešit soukromý sponzor, který by Lehmannovi platil okolo 50 000 eur týdně.

Faktem je, že Hertha má na místě gólmana asi největší slabinu. Současná jednička, jednatřicetliletý Christian Fiedler, působil v minulé sezoně celkem jistě, ale letos to není žádná sláva. Berlíňané inkasovali už 42 branek a řadí se k nejhůře bránícím celkům. Fiedler neumí řešit hlavně situace po rozích, po kterých dostal neuvěřitelných sedmnáct branek.

Jakub Sitek / transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články