Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern už získal první posily: Ulovil Hummelse a Renata Sanchese

Bayern už získal první posily: Ulovil Hummelse a Renata Sanchese

Bayern už získal první posily: Ulovil Hummelse a Renata Sanchese © skysports.com, fotbalportal.cz - První posily Bayernu – Hummels a Sanches

3

Líbilo se

10.05. - Ještě ani neskočila sezóna a Bayern Mnichov oznámil už první posily na nový ročník. Po sedmi letech se do svého mateřského klubu vrací Mats Hummels. Je tak dalším hráčem Borussie Dortmund, který zamířil k Die Roten. Druhým hráčem, s nímž může nový kouč Carlo Ancelotti počítat, je Renato Sanches - osmnáctiletý odchovanec Benfiky Lisabon. Údajně měli oba dohromady stát přes 70 miliónů eur.

Bayern Mnichov o víkendu oslavil další bundesligový titul pod Pepem Guardiolou. Ovšem do finále Ligy mistrů znovu neproklouzl. V klubu končí španělský kouč, který dochází do Manchesteru City. Jeho nástupce už je znám. Je jím Carlo Ancelotti, jenž naposledy vedl Real Madrid.

Italský kormidelník už může počítat se dvěma novými hráči. Prvním z nich je Mats Hummels. Dlouholetá opora zadních řad Borussie Dortmund v Bayernu začínala s fotbalem. Hummels působil v Bayernu až do roku 2008. Pak nejprve hostoval a následně přestoupil do vestfálského klubu. Nyní se vrací.

„Po osmi a půl úspěšných letech v Dortmundu to pro mě nebylo snadné rozhodnutí.“

„Vždy jsem byl a stále jsem pyšný na to, že jsem mohl oblékat dres BVB, této úžasné organizace.“

Německý reprezentant má 27 let a v nejlepším fotbalovém věku. Bayern měl za něj zaplatit 40 miliónů eur. Smlouvu podepsal do roku 2021.

Druhým hráčem je Renato Sanches. Osmnáctiletý Portugalec působil až do teď v Benfice Lisabon. Už v lednu se o něj zajímaly také Arsenal, Manchester United a Liverpool.

„Renato Sanches je dynamický, technicky nadaný záložník. Je silný v osobních soubojích a jistě bude pro nás velkou posilou. Zvýší naši kvalitu,“ prohlásil Karl-Heinz Rummenigge.

Bayern Mnichov za něj údajně zaplatil 35 miliónů eur. Cena se však ještě díky dalším bonusům může zvýšit o dalších 10 miliónů eur.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články