Zpět na » 1. Bundesliga » Rozhodčí v Bundeslize uznal chybu: Vidal faulovaný nebyl, penalta se kopat neměla

Rozhodčí v Bundeslize uznal chybu: Vidal faulovaný nebyl, penalta se kopat neměla

Rozhodčí v Bundeslize uznal chybu: Vidal faulovaný nebyl, penalta se kopat neměla © skysports.com - Arturo Vidal nebyl faulován, rozhodčí přesto penaltu odpískal.

0

Líbilo se

22.04. - VIDEO Úterní semifinálové utkání mezi Bayernem Mnichov a Werder Brémy přinesl velmi sporný okamžik, když v 69. minutě upadl Arturo Vidal v pokutovém území hostů. Rozhodčí zápasu odpískal pokutový kop, který proměnil Thomas Müller a rozhodl tak o vítězství Bayernu Mnichov 2:0 a jeho postupu do finále DFB Pokal. Sám rozhodčí ale přiznal, že pokutový kop odpískal chybně a Werderu Brémy se za svou chybu veřejně omluvil.

Reprezentant Chile šel velmi ochotně k zemi, když se k němu blížil hostující hráč Janek Sternberg. Vidal v pokutovém území upadl, ale k žádnému kontaktu mezi hráči nedošlo. Rozhodčí zápasu Tobias Stieler se ale nechal nachytat na švestkách od Vidala a chybně odpískal pokutový kop.

Kvůli simulování nyní Vidal čelí tvrdé kritice ze strany německých médií a z řad fanoušků na sociálních sítích. Nicméně rozhodčí zápasu Tobias Stieler převzal vinu na sebe, protože jako rozhodčí zápasu rozhoduje o osudu zápasu.

Stalo se to velmi rychle a byl jsem v dobré pozici. Viděl jsem v souboji kontakt, ale z videozáznamu po zápase jsem viděl, že tam žádný nebyl. Je mi to velmi líto. Neměla to být penalta,“ řekl Stieler.

Nejednalo se o penaltu,“ uvedl na svých internetových stránkách FC Bayern Mnichov.

Rozhodčí nemusel písknout penaltu, o tom není pochyb,“ řek sportovní ředitel bavorského celku Karl-Heinz Rummenigge.

Thomas Müller po zápase řekl, že podle jeho názoru se také o penaltu nejednalo. „Bylo to blízko k faulu, ale faul to nebyl.

Podívejte se na simulování Aruto Vidal a chybně odpískanou penaltu ve prospěch Bayernu Mnichov. (zdroj: youtube.com)

Jakub Drakan / skysports.com

Noviny
Nejnovější články