Zpět na » 1. Bundesliga » Gekas jde do Leverkusenu

1. Bundesliga - Gekas jde do Leverkusenu

0

Líbilo se

21.04. - Řecký útočník Bochumi Theofanis Gekas přestoupí v letní přestávce do Bayeru Leverkusen. Překvapivou zprávu oznámil sportovní manažer Bayeru Rudi Völler bezprostředně po vítězství 2:0 nad Norimberkem.

"Podepsali jsme spolu smlouvu na čtyři roky," řekl bývalý lodivod německé reprezentace. "Ano, to souhlasí. Už jsme si plácli," potvrdil Gekas, s osmnácti brankami nejlepší střelec 1. Bundesligy.

Do Bochumi přišel Gekas před touto sezonou z Panathinaikosu Atény, VfL si jej pojistil už na jaře minulého roku. Za útočníka zaplatil 700 000 eur. Původní smlouva měla trvat jen jednu sezonu, ale v klubu si jej pochvalovali, dobře zapadl a zařadil se k nejplatnějším hráčům, a tak prodloužil až do roku 2010.

Leverkusen jej tedy musel ze smlouvy vykoupit, na účet Bochumi pošle okolo čtyř milionu eur. Z obchodního hlediska byl Gekas pro Bochum velice výhodný, navíc se jim vyplatil i po sportovní stránce. Zanedlouho sedmadvacetiletý forvard nastoupil ke 28 zápasům a nastřílel v nich 18 branek. Chyběl pouze v prvních dvou kolech, ve třetím nastoupil jako střídající hráč v 72. minutě a od čtvrtého kola byl vždy členem základní sestavy. Vyhýbala se mu totiž zranění, navíc hraje neuvěřitelně čistě, ještě neviděl ani jednu kartu.

Nejvíce je ale ceněný samozřejmě za střílení gólů. Pro VfL je garantem, za posledních devět kol dal jednáct branek, netrefil se jen proti Brémám a Bochum prohrála 0:3. Ve 28. kole přispěl k výhře 4:1 na hřišti právě Leverkusenu dvěma góly!

Bayer má trio útočníků Voronin - Barbarez - Kießling, jenže prvně jmenovaný odchází po sezoně do anglického Liverpoolu, Barbarez může stejně dobře hrát v záloze, a tak posila byla potřebná.

Rudi Völler se také nechal slyšet, že v letní přestávce Leverkusen opustí opora defezivních řad, brazilský stoper Juan. O jeho odchodu už se spekulovalo dříve, teprve teď však přišla zpráva oficiálně z úst činovníka klubu. Do kterého klubu budou Juanovy kroky vést, však prozradit nechtěl. Podle zákulisních informací by to mohl být AS Řím.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články