Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Největším konkurentem Bayernu je podle Guardioly Wolfsburg

Největším konkurentem Bayernu je podle Guardioly Wolfsburg

Největším konkurentem Bayernu je podle Guardioly Wolfsburg © football365.com - Pep Guardiola

0

Líbilo se

17.01. - Bayern Mnichov opět brázdí vody německé Bundesligy jako její neomezený vládce a konkurence mu spíše ubývá. Vzhledem k tragické situaci Borussie Dortmund je podle mínění trenéra Pepa Guardioly největším konkurentem bavorského celku Wolfsburg.

Trenér Pep Guardiola určil, kdo že bude jeho hráčům dělat největší problémy. Hlavním oponentem bavorského celku prý bude Wolfsburg. A to přesto, že Bayern Mnichov má v současné chvíli na kontě náskok celých jedenácti bodů na tým trenéra Dietera Heckinga. To však podle Guardioly nic neznamená a své hráče varuje, že boj o titul ještě zdaleka není rozhodnut.

Na tiskové konferenci Guardiola nastínil: „Wolfsburg bude naším největším soupeřem až do konce. Jsou naším největším konkurentem i po zimní přestávce a podle mého názoru jím i zůstanou. Vlci budou tím nejvážnějším vyzyvatelem v boji o titul. Pro nás budou nejnáročnější první tři zápasy po novém roce. V nich se ukáže náš pravý potenciál a schopnosti. Myslím si, že můžeme již v tomto týdnu postavit základy pro další bundesligový titul,“ míní Guardiola.

Někdejší trenér Barcelony ale vidí i další potenciální hrozby pro ambice jeho týmu. Mezi těmi jsou například Bayer Leverkusen a Schalke, což jsou kluby, které rovněž prokazují velmi dobrou schopnost bojovat až do konce. Největší naděje však vkládá do Borussie Dortmund, která podle jeho mínění projde zásadními změnami a ještě toho hodně předvede.

„Bayer Leverkusen je také tým, který nám může hodně ztížit cestu za titulem. Hrají hodně ofenzivně, líbí se mi jejich fotbal. A pak je tu Schalke, které je vždycky hodně ambiciózní. Myslím, že pod trenérem Robertem Di Mateem se budou ještě zlepšovat, takže i od nich hodně očekávám. No a nakonec je tu Borussia Dortmund. Nenechte se zmást, protože ten klub se nikdy nevzdá. Očekávám velké zlepšení po zimní přestávce, budou stoupat tabulkou. Uvidíte, že dojde na má slova, Borussia ještě zdaleka není odepsaná,“ myslí si Pep Guardiola.

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Nejnovější články