Zpět na » 1. Bundesliga » Altintopové na vrcholu

1. Bundesliga - Altintopové na vrcholu

0

Líbilo se

13.05. - Přestože mají obě dvojčata Halil a Hamit Altintopové jen 24 let, získali už mnoho zkušeností a vydobyli si pevnou pozici v dresu Schalke 04. V letošní sezoně dokonce bojují o bundesligový titul. Jaká byla životní cesta obou bratří?

Narodili se v Německu v Gelsenkirchenu 8. prosince 1982. Dobře spolu vycházeli a většinu věcí dělali společně. Oba se dali na kariéru fotbalisty, začali v klubu Schwarz-Weiß Gelsenkirchen-Süd. Jejich cesta potom pokračovala do TuS Rotthausen.

Že z nich budou profesionální fotbalisté ale zjístili až ve Wattenscheidu, kam přestoupili ve svých čtrnácti letech. I v dorostu a potom v mužích v regionální lize patřili k nejlepším hráčům. Ăštočník Halil dal v A-týmu Wattenscheidu za 84 zápasů 39 gólů, na mnoho z nich mu přihrál jeho bratr Hamit.

Není divu, že v létě 2003 si jej vyhlédly prvoligové kluby. Poprvé v karéře se museli rozdělit, Hamit přestoupil do Schalke, Halil zamířil do Kaiserslauternu.

V té době neznámý Hamit předvedl v Schalke parádní debut. Hned v úvodním kole přijel do Gelsenkirchenu velký rival Borussia Dortmund. V pro fotbal ideálním počasí se přišlo na zápas podívat 61 000 fanoušků a viděli, jak novic v kádru Schalke, Hamit Altintop, napřáhl z pětadvaceti metrů a výstavní trefou nedal brankáři BVB sebemenší šanci. Na 2:0 pak zvyšoval stejný hráč, jako přes kopírák znovu parádní ranou z dálky.

Hamit byl vycházející hvězdou a často hrál v základní sestavě. Přesně naopak se vedlo jeho bratru. V sezoně 03/04 sice odehrál 27 zápasů, ale povětšinou nastupoval na posledních pár minut a vstřelil jen dva góly. Hamit jej často jezdil do Kaiserslauternu povzbuzovat, a přestože mu samotnému se dařilo, tvrdil: "Když trpí Halil, trpím i já."

V dalších sezonách se začal prosazovat i Halil a oba snili o tom, že se znovu sejdou ve stejném týmu. Měli štěstí, byli pozváni do turecké reprezentace. Německý fotbalový svaz se sice snažil přesvědčit je, aby reprezentovali Německo, oni se však rozhodli pro vlast svých rodičů. "Jsem na 51 procent Turek a na 49 Němec," prohlásil Halil.

V dalších ročnících kariéra obou bratří stoupala, Hamit si vyzoušel Ligu Mistrů, Halil se trvale probojoval do základu Kaiserslauteru. V minulé sezoně jeho dvacet branek nestačilo týmu k záchraně a 1.FCK sestoupil. Halila si, i na doporučení jeho bratra, vyhlédlo Schalke a Altintopové se tak konečně sešli opět ve stejném týmu.

Jak dobré jsou vztahy obou bratří dokumentuje fakt, že oba doposud bydlí v domě své matky Meryem, nedaleko Areny auf Schalke. Po sezoně se ale jejich cesty opět rozejdou, zatím úspěšnější Hamit míří do Bayernu Mnichov.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články