Zpět na » 1. Bundesliga » Schaaf: Klademe si vysoké cíle

1. Bundesliga - Schaaf: Klademe si vysoké cíle

0

Líbilo se

13.05. - Brémy prohrály ve 33. kole s Frankfurtem 1:2 a definitivně ztratily šanci na zisk titulu. Několik desítek minut poté už trenér Brém Thomas Schaaf hovořil pro oficiální stránky Bundesligy. Působil vyrovnaně a optimisticky, mluvil hlavně o budoucnosti Werderu.

Jak se cítíte teď, když už je jasné, že titul nezískáte? Co vám probíhalo hlavou v rozhodující fázi sezony? A změnil byste něco, kdyby se vám naskytla taková šance?

Ne, neměnil bych vůbec nic. Stoprocentně se koncentruji na svou práci a za svými rozhodutími si stojím.

Před zápasem to byl velice vydařený týden pro Brémy. Nejprve prodloužil svůj kontrakt Torsten Frings a potom se zůstat rozhodl také klíčový stoper Naldo. Je vaše práce díky těmto rozhodnutím lehčí.

Je velice důležité, aby takto kvalitní hráči v klubu zůstali. Proto tyto podpisy byly velice důležitým krokem pro Werder.

Co to tedy znamená pro klub?

Znamená to, že můžeme pokračovat v naši cestě dosáhnout velkých úspěchů. Ukazuje se, že tito hráči jsou s Werderem ztotožněni a identifikují se s filozofií klubu. Jsme na dlouhé cestě, klademe si hodně vysoké cíle, ale s těmito hráči to můžeme zvládnout.

Ještě přednedávnem se v tisku objevovaly spekulace o prodeji několika opor Werderu, vedení však nyní ukázalo, že to byly jen plané řeči. Bylo složité vysvětlit v kabině, jak se věci mají doopravdy?

Ne, cítím v mužstvu absolutní důvěru. Naše komunikace je na vysoké úrovni a věříme více sobě, než nějakým spekulacím v médiích.

Když Torsten Frings oznámil prodoužení smlouvy, nechal se slyšet, že právě vy jste ho přesvědčil, aby zůstal. Jaké jste použil argumenty?

Všichni v Brémách ho přesvědčovali, nebyl jsem to jen já. Nakonec rozhodla kombinace několika důvodů, která naklonila ty pomyslné misky vah na naši stranu. Torsten věří, že jdeme kupředu, a proto prodloužil. Máme velice dobrou komunikaci, nejen Torsten a já, ale celé mužstvo spolu hovoří bez problému.

Jak už jsem zmínil, Frings a Naldo prodloužili, také Miroslav Klose oznámil, že hodlá zůstat. Je to změna, v minulosti vás totiž hráči jejich kalibru opouštěli. Jaktože se tato situace změnila?

Je to výsledek dlouhodobého procesu, nikoliv náhodná změna. Jistě, v minulosti jsme prodávali výborné hráče, ale bylo to hlavně z ekonomických důvodů. Díky úspěchům v posledním letech se finanční situace stabilizovala a dáváme si vyšší cíle. To nám dáva lepší podmínky při vyjednáváních o smlouvách.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články