Zpět na » 1. Bundesliga » Magath novým koučem Wolfsburgu

1. Bundesliga - Magath novým koučem Wolfsburgu

0

Líbilo se

31.05. - Po odvolání Klause Augenthalera z lavičky VfL Wolfsburg přišla náhrada v podobě Felixe Magatha. Zkušený trenér byl v průběhu letošní sezony kvůli špatným výsledkům v Bayernu nahrazen Ottmarem Hitzfeldem.

Magath podepsal smlouvu na tři roky, tedy do roku 2010. Měl by mít větší kompetence než je obvyklé, protože přijal také funkci sportovního manažera.

"S příchodem Felixe Magatha jsme získali jednoho z nejuznávanějších lidí v německém fotbale," řekl prezident Hans Dieter Pötsch. "Přinese mnoho zkušeností a úspěchů z mezinárodní scény."

Magathova trenérská kariéra začala v neznámém FC Bremerhaven, dařilo se mu, a proto se v roce 1993 stěhoval do Hamburgu. V místním SV pracoval nejprve jako hlavní kouč, poté se přesunul na místo trenéra rezervního týmu a odtud zamířil zpátky k áčku HSV.

Další jeho štace trvaly maximálně dva roky, vystřídal postupně Norimberk, Brémy a Frankfurt. Delší čas potom působil ve Stuttgartu, konkrétně od sezony 2000/01 až do léta 2004. V té době už měl vynikající jméno jako trenér a putoval do nejslavnějšího klubu v Německu, do Bayernu Mnichov.

První dva ročníky byly opravdu parádní, Bayern neměl na domácí scéně adekvátního soupeře a dvakrát po sobě vyhrál jak mistrovský titul, tak domácí pohár. Po dvou doublech si ale laťku nastavil hodně vysoko, a když se letos Mnichované pohybovali kolem třetí či čtvrté pozice, musel odstoupit. Ani jeho nástupce Hitzfeld však divy neudělal, a tak se zdá, že chyba byla spíše v hráčském kádru, než v kvalitách muže na lavičce.

Magath byl i za své aktivní hráčské kariéry velice úspěšný, jako záložník odehrál v Bundeslize 306 zápasů a nastřílel 46 branek. Třikrát vyhrál Bundesligu, jednou pohár DFB, v roce 1983 dokonce s Hamburgem i předchůdce Ligy Mistrů PMEZ, když ve finále proti Juventusu dokázal vstřelit branku.

Za německou reprezentaci nastoupil 43krát, dal tři branky. V roce 1980 vyhrál mistrovství Evropy, o dva a šest let později skončil dvakrát druhý na mistrovství světa.

Tak úspěšného hráče i trenéra je těžké najít nejen v Německu, ale na celém světě.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Noviny
Nejnovější články