Zpět na » 1. Bundesliga » Životní cesta Mike Hankeho

1. Bundesliga - Životní cesta Mike Hankeho

0

Líbilo se

10.06. - Mike Hanke, posila Hannoveru pro příští sezonu, je považován za jednoho z nejtalentovanějších útočníků v Německu, přestože na počátku své kariéry nastupoval jako záložník.

Mike Hanke měl rád fotbal už od útlého dětství. Často a rád ho hrál na zahradě svého domu, čímž přidělával vrásky svým rodičům, kteří museli řešit výtky sousedů. Hrát fotbal však svému synovi nezakazovali, naopak ho v tom podporovali a zavedli na trénink mužstva TuS 1910 Wiescherhöfen.

Hanke zde začal hrát jako středopolař, což mu moc nevyhovalo. "Nejdříve to šlo, ale za nějaký čas jsem si uvědomil, že raději hraji v útoku a střílím góly," vzpomíná už jedenáctinásobný německý reprezentant.

Trenéři ho přes jeho zřejmý instinkt být ve správný čas na správném místě ještě dlouho stavěli do středové řady. Ale ve dvanácti letech přestupoval do Hammeru SpVgg už jako forvard. Za tři roky si ho všimli skauti VfL Bochum a v obývacím pokoji své rodiny podepsal svou první profesionální smlouvu.

Po roce se ale opět stěhoval, tentokrát do místního rivala VfL do Schalke 04. Zde získal mnoho zkušeností, odbyl si svůj debut v nejvyšší soutěži a hrál vedle slavných osobností evropské kopané. Nejvíce vzpomíná na dánského šutéra Ebbe Sanda. "Byl to můj velký idol, chtěl jsem dávat stejně branek jako on." Nejvíce ale obdivoval Jay-Jay Okochu, toho času působícího ve Frankfurtu. "Byl to geniální driblér a technicky výborně vybavený fotbalista," nešetří superlativy.

I Mike může být stejně úspěšný, celkem dal v 1. Bundeslize za Schalke a Wolfsburg 23 branek ve 111 utkáních. A to má teprve třiadvacet let.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články