Zpět na » 1. Bundesliga » O Poláka se zajímá Anderlecht

1. Bundesliga - O Poláka se zajímá Anderlecht

0

Líbilo se

Včera 15:43 - Podle středečního vydání belgického listu Het Laatste Nieuws se o českého reprezentačního záložníka Jana Poláka zajímá místní RSC Anderlecht.

Ĺ estadvacetiletý fotbalista má v současné době platnou smlouvu v Norimberku až do roku 2009. Belgický klub by tedy musel vítězi německého poháru zaplatit za Poláka odstupné. Tržní cena je odhadována na 4 milióny eur. Ke kontaktu mezi kluby zatím nedošlo, ale podle zdrojů by se tak mělo stát v nejbližší době.

Pro samotného hráče by byl přestup do belgické ligy, byť do jednoho z nejznámějších klubů, pravděpodobně krokem zpět. V Norimberku nepatří sice do stálé základní sestavy, ale hraje velice často. Letos nastoupil ke třiceti utkáním, ve dvaceti z nich hrál od začátku.

Do FCN přicházel jako defenzivní záložník, ale trenér ho využívá jako univerzála k lepení děr. Někdy hraje jako ofenzivní záložník, jindy dokonce na kraji útoku. Na svém klasickém postu odehrál minimum utkání i proto, že v klubu s ním působí také Tomáš Galásek.

Anderlecht by byl Polákovým čtvrtým klubem. Je odchovancem Brna, se kterým také poprvé nakoukl do seniorského fotbalu. V sezoně 2002/03 přestoupil do Liberce, kde dozrál pro český národní tým a stal se oporou mužstva. V roce 2005 se stěhoval do Norimberku, kde odehrál už dvě sezony. V Bundeslize nastoupil celkem k 62 utkáním a připsal si čtyři branky.

Naopak do Norimberku by mohl přijít útočník Feyenoordu Rotterdam a hvězda ME 2004 v Portugalsku Angelos Charisteas. Sedmadvacetiletý Řek potvrdil, že o zájmu FCN už slyšel.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články