Zpět na » 1. Bundesliga » Představení BL klubů: 1. FC Kaiserslautern

1. Bundesliga - Představení BL klubů: 1. FC Kaiserslautern

Představení BL klubů: 1. FC Kaiserslautern © bundesliga.t-online.de -

2

Líbilo se

01.08. - V představování bundesligových klubů redakce FotbalPortal.cz pokračujeme týmem 1. FC Kaiserslautern. Po návratu do Bundesligy zažil klub famózní sezónu - výhra nad Bayernem, odstřel Schalke 5:0. Navíc v jarní části sezóny FCK táhlo české duo Morávek-Hloušek.

Druhá sezóna bude samozřejmě o poznání těžší. Po odchodech opor Lakiče, Morávka nebo Hlouška čeká Kaiserslautern další boj o udržení v nejvyšší soutěži Německa. Zejména na domácím Betzenbergu budou svěřenci kouče Kurze opět hodně silní.

Navíc vedení klubu dalo jasně najevo další cíl. Bundesliga už nemá být senzací, ale Kaiserslautern chce začít navazovat na svou bohatou historii a stavět mužstvo, které opět bude bojovat hodně nahoře. Německý fotbal by si to určitě zasloužil, jelikož fanoušci FCK patří k nejlepším v zemi. "Už začátkem července jsme měli přes 27 000 prodaných permanentních vstupenek. Naši fanoušci jsou prostě úžasní," prohlásil kapitán Martin Amedick.

Důležité bude, jak se adaptují nové posily. Především kvarteto Sahan, Sukuta-Pasu, Vemouth a Shechter by mělo hrát v základní sestavě a počítá se s tím, že budou opravdovým oživením. Kouč Kurz proto také začíná praktikovat rozestavění 4-2-3-1. Jisté místo v sestavě mají prakticky obránci Dick, Rodnei a záložníci Tiffert s Iličevičem.

Prognóza: Kaiserslautern jde určitě správnou cestou. Snaží se hledat perspektivní hráče a vychovávat je. Kouč Kurz zastává veškeré modení metody a právě díky tomu je schopen zlepšovat jak své hráče, tak celé mužstvo. Bude důležité, jak se adaptují zejména izraelské posily Ale pokud na Betzenbergu chytnou pořádně začátek sezóny, je ve hře klidný střed tabulky.

Přišli: Sahan (MSV Duisburg), Sukuta-Pasu (St. Pauli), Fortounis (Asteras), Vemouth, Shechter (Hapoel Tel Aviv), Kouemaha (FC Bruggy)

Odešli: Lakić (VFL Wolfsburg), Hoffer (Eintracht Frankfurt), Morávek, Hloušek (konec hostování), Dzaka, Damjanović (konec smlouvy), Correia (Braunschweig)

Ideální sestava

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tymo - 01.08. Odpovědět

Tak kdy tu bude Bayern? Smajlík 6 Smajlík 7 Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 7

Tymo
Související odkazy
Nejnovější články