Zpět na » 1. Bundesliga » Představení BL klubů: SC Freiburg

1. Bundesliga - Představení BL klubů: SC Freiburg

Představení BL klubů: SC Freiburg © bundesliga.t-online.de -

1

Líbilo se

01.08. - V představování bundesligových klubů redakce FotbalPortal.cz pokračujeme týmem, který v loňské sezóně hodně překvapil - SC Freiburg. Klub, ve kterém působí český obránce Pavel Krmaš, v létě ztratil kouče Robina Dutta a stopera Topraka. Nová sezóna tak bude hodně velkou výzvou.

Loňská sezóna byla jako pohádka. Vždyť po podzimní části ztrácel Freiburg pouhý bod na Bayern Mnichov a evropské poháry. Po zimní přípravě klub udělal ale jen pouhých šestnáct bodů. I tak skončil Freiburg na skvělém devátém místě.

Po sezóně do Leverkusenu odešel kouč Robin Dutt a vzal sebou také stopera Topraka. Vedení SC se rozhodlo, že tuto záležitost vyřeší interně - první mužstvo převzal trenér rezervy Marcus Sorg. "Určitě je výhodou, že znám kompletní mužstvo, znám všechny hráče a oni znají mě," prohlásil hlavní kouč Freiburgu.

Talentovaného středního obránce Topraka by měl nahradit Ferati, který přichází ze švýcarské Basileje. Velice důležité také bylo, že se vedení Freiburgu povedlo udržet druhého nejlepšího střelce loňského ročníku Bundesligy Cissého. Toho lákalo během července několik klubů, ale žádný se svou nabídkou neuspěl, vedení klubu totiž požadovalo 15 miliónů euro.

Další posilou je útočník Dembele, který přišel z Levski Sofia. Pětadvacetiletý hrot nastřílel v loňské sezóně 34 branek ve 36 utkáních. Spolu s Cissém by tak mohl vytvořit hodně údernou dvojici, v což také ve Freiburgu doufají.

Kádr je hodně široký, konkurence bude tedy velká, což si pochvaluje kouč Sorg: "Zejména v záložní řadě budou muset hráči ukázat, že do sestavy patří. Našim úkolem je zpřesnit hru a zvýšit počet branek z druhé vlny. Samozřejmě od střílení branek máme skvělé útočníky, ale mužstvo na nemůže být závislé jen na nich."

Prognóza: Cíl zůstává stejný jako v předešlých sezónách. "Chceme co nejrychleji nahrát dostatečné množství bodů, které nám budou stačit na záchranu," řekl Sorg. Povedený podzim jako v loňské sezóně by tak určitě nebyl na škodu.

Obrana mužstva zůstala prakticky kompletní, pokud Ferati nahradí Topraka, nebude problém. V útoku by se měli sehrát Cisse s Dembelem a Freiburg bude mít určitě na to, aby své loňské umístění ještě vylepšil

Přišli: Ferati (Basilej), Batz (Norimberk), Dembelé (Levski Sofia)

Odešli: Toprak (Leverkusen), Pouplin, Jäger (konec smlouvy), Banović, Pamić (Duisburg), Bechmann (SönderjyskE), Höfler (Aue)

Ideální sestava

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články