Zpět na » 1. Bundesliga » Van der Vaart by rád do Valencie

1. Bundesliga - Van der Vaart by rád do Valencie

0

Líbilo se

13.08. - Ĺ panělská Valnecia má zájem o holandského ofenzivního záložníka Rafaela van der Vaarta. Samotný hráč by do Primery Division přestoupil rád, současný zaměstnavatel Hamburg je však proti.

Van der Vaart má v HSV platnou smlouvu do roku 2010 a pro klub je klíčovým hráčem. V minulé sezoně začal na pozici ofenzivního záložníka a hrál klasického tvůrce hry, po výměně trenéra se ale posunul do útoku vedle Olice. V letní přestávce ale do Hamburgu přišel Mohamed Zidan a van der Vaart se vrátil zpátky na svůj tradiční post do středu zálohy.

Vedení Hamburgu se před několika měsíci nechalo slyšet, že holandský špílmachr je velice důležitý hráč, na kterém chtějí v budoucnu stavět. I van der Vaart tvrdil, že mu v Hamburgeru SV nic nechybí.

Nyní se o něj ovšem začal zajímat špičkový evropský klub, který pravidelně hraje ve španělské lize na špici a i v Lize Mistrů se dostává daleko, a všechno je jinak. "Chtěl bych přestoupit, Valencia je sen," řekl čtyřiadvacetiletý fotbalista hamburgskému večerníku. "Pokud bych v Hamburgu zůstal, hodně by mě to mrzelo."

Zatímco Holanďan předvedl rychlý obrat názorů, představitelé Hamburgu mají delší paměť i dlouhodobější strategii. Valencia sice nabídla německému klubu za van der Vaarta zhruba čtrnáct milionu eur, ale ti to odmítli. "V tomto případě nehrají peníze žádnou roli. Tuto sezonu již máme naplánovanou a počítáme s Rafaelem," oznámil sportovní šéf Dietmar Beiersdorfer.

Proto se začíná spekulovat, že van der Vaart odejde až v zimní přestávce nebo po sezoně. Vyloučen ovšem stále není ani přestup v nejbližší době. Přestupové okno končí posledního srpna, a na jednání je tak ještě více než dva týdny.

Téměř jisté je, že Rafael van der Vaart nepůjde do Realu, jak se mluvilo dříve. Bílý balet totiž podepsal jiného holandského záložníka - Wesleyho Sneijdera.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články