Zpět na » Serie B » Gennaro Gattuso končí v Palermu

Serie B - Gennaro Gattuso končí v Palermu

Gennaro Gattuso končí v Palermu © gazzetta.it - Gennaro Gattuso

3

Líbilo se

25.09. - Čerstvý fotbalový kouč Gennaro Gattuso nevydržel na horké lavičce Palerma moc dlouho. Loňského účastníka nejvyšší italské soutěže vedl tento bývalý skvělý záložník pouze šest zápasů. I v nich však dokázal potvrdit roli bouřliváka, když byl hned 2x vykázán na tribunu. Pro Palermo se jedná o 45. změnu na postu hlavního trenéra za 11 let úřadování prezidenta Zampariniho.

Již s nástupem Gennara Gattusa na lavičku Palerma se spekulovalo, jak dlouho asi vydrží. Aby také ne, vždyť byl 20. trenérem Palerma za posledních 11 let, tedy za dobu, kdy na Sicílii vládne právě Zamparini.

Osudným se Gattusovi stala druhá porážka v řadě, která přišla včera večer v Bari, kde Palermo prohrálo 1:2. Jednalo se o třetí porážku z šesti zápasů, které Gattuso vedl. Samotný patron klubu jakékoliv spekulace ještě po zápase odmítal a prohlásil, že o údajném nástupci Iachinim nic neví. Dnes ráno však bylo všechno jinak.

„S velkým a hlubokým smutkem oznamuji, že jsem propustil Gennara Gattusa ze služeb svého fotbalového klubu,“ napsal v oficiálním prohlášení prezident Zamparini.

Dvacet trenérů za 11 let je možná hodně, ale 45 změn na postu trenéra je ještě více. Gattuso již při svém nástupu musel odpovídat na dotazy, jak dlouho plánuje v Palermu zůstat. On sám si to jistě představoval jinak.

Na jeho místo přijde Giuseppe Iachini, před kterým stojí jasný úkol. Vrátit klub z hlavního města Sicílie zpátky do Serie A. Gennaro Gattuso však rozhodně nemusí zoufat. Odvolávání a povolávání těch samých trenérů v průběhu sezóny není v Palermu ničím nezvyklým.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / gazzetta.it

Nejnovější články