Zpět na » Serie A » Neapol má nového trenéra. Po 10 letech se vrací Walter Mazzarri

Neapol má nového trenéra. Po 10 letech se vrací Walter Mazzarri

Neapol má nového trenéra. Po 10 letech se vrací Walter Mazzarri © iconsport.photo - Walter Mazzarri

0

Líbilo se

15.11. - Luciano Spalletti dovedl Neapol ke Scudettu po více jak 30 letech, ale jeho cesty se s vedením po zisku titulu rozešly. Tým převzal Rudi García, ale neskončila ani první polovina ročníku a francouzský kouč je bez práce. Neapol čekala na to, až si zajistí podpis nového manažera, aby mohla Garcíu vyhodit oficiálně. Novým koučem bude velezkušený Walter Mazzarri, jenž už v Neapoli působil.

Minulá sezóna byla pro Neapol historická. Poprvé od odchodu Diega Maradony dokázala Neapol získat to vysněné Scudetto znovu. Celé město tím žije ještě dodnes. Z hráčů jako Khvicha Kvaratskhelia, Victor Oismhen nebo Kim-Min Jae se staly legendy a stejně tak z kouče Luciana Spallettiho. Ten už ale právě po tomto úspěchu avizoval, že končí a po Mancinim převzal italský nároďák. V Neapoli ho nahradil Francouz Rudi García. Ať už herně, nebo i výsledkově to rozhodně nebylo ono. Prezident De Laurentis spokojený nebyl.

Poslední kapkou byla pro vedení Neapole víkendová prohra s Empoli. Po ní se začalo mluvit o tom, že Rudi García bude odvolán, o pár hodin později jž bylo hotovo. Okamžitě se jakožto o možných nástupích začalo mluvit o Igoru Tudorovi nebo Fabiu Cannavarovi. Ani jedno z těchto jmen se ale nepotvrdilo a Neapol sáhla po zkušeném, ale asi ne úplně perspektivním jménu, jenž už má Neapol moc dobře osahanou. Mluvíme o Walteru Mazzarrim, nyní již 61letém kouči. Právě jeho Neapol před pár chvílemi oznámila jakožto nového kouče.

Walter Mazzarri není pro Neapol, jak už jsem naznačil, vůbec neznámým jménem. Byl trenérem tohoto tradičního klubu 4 roky, konkrétně mezi lety 2009-2013. A pokud si to s Neapolí spojíme, byla to krásná éra, během které zářil Ezequiel Lavezzi, Edinson Cavani nebo Marek Hamšík. Už jen to, jak dlouho Mazzarri na lavičce vydržel o něčem vypovídá. Dále už ale nikde úplně neprorazil. Trénoval například Inter Milán, Watford nebo Turín. Jeho poslední angažmá bylo v Cagliari, kde skončil v květnu 2022. Fanoušci Neapole mu ale věří.

Mazzarriho v Neapoli znají

David Suchý / sscnapoli.it

Nejnovější články