Zpět na » Serie A » Leonardo Bonucci se chystá žalovat Juventus a bude žádat odškodné. Hráč tvrdí, že kvůli klubu utrpěl profesní újmu

Serie A - Leonardo Bonucci se chystá žalovat Juventus a bude žádat odškodné. Hráč tvrdí, že kvůli klubu utrpěl profesní újmu

Leonardo Bonucci se chystá žalovat Juventus a bude žádat odškodné. Hráč tvrdí, že kvůli klubu utrpěl profesní újmu © iconsport.photo - lenonardo při predávání ocenění

0

Líbilo se

14.09. - BULVÁRNÍK Ačkoli Bonucci patří mezi klubové legendy, tak bývalý obránce Juventusu se chystá zahájit právní kroky proti svému bývalému klubu. Hráč i právnici tvrdí, že Leonardo utrpěl profesní újmu a případné odškodné které od klubu žádá, bude věnováno na nadaci.

Bonucci strávil většinu své profesionální kariéry v Juve, kde působil dvakrát v letech 2010-2017 a 2018-2023. Šestatřicetiletý matador získal s italskými giganty neuvěřitelných 17 trofejí a hrál klíčovou roli v italském týmu, který pod vedením Roberta Manciniho vyhrál Euro 2020.

Jeho druhé působení v Juve skončilo v srpnu, kdy středopolař ukončil smlouvu a následně se upsal bundesligovému Unionu Berlín. Několik médií uvedlo, že Juve Bonuccimu sdělilo, že není součástí klubových plánů, když vstoupil do posledního roku své smlouvy, přičemž obránci bylo údajně řečeno, že je to z technických důvodů. V důsledku toho mu prý bylo řečeno, aby trénoval mimo zbytek týmu, a nedostal číslo do týmu.

Podle předního italského novináře Gianlucy Di Marzia se Bonucci rozhodl podniknout právní kroky proti svému bývalému klubu. Jeho právníci prý v úterý přistoupí k žalobě, která bude spočívat v žádosti o náhradu škody kvůli údajnému nedostatku adekvátních tréninkových a přípravných podmínek, které měl Bonucci k dispozici.

Zpráva dodává, že jeho právníci budou tvrdit, že Bonucci v důsledku toho utrpěl profesní a imageovou újmu. Bonucci prý tento čin nevnímá jako osobní válku, ale jako legitimní princip a srovnává ho s jinými hráči, kteří řeší podobné situace, jaké zažil on, aniž by měli možnost reagovat.

Případná veškerá částka by měla být věnována na sdružení Neuroland, které podporuje rodiny dětí hospitalizovaných v turínské nemocnici Regina Margherita, a také organizaci Live Onlus, která z výtěžku dražby vybavení od významných sportovců daruje defibrilátory, jež budou přiděleny sportovním klubům a školám.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články