Zpět na » Serie A » Leonardo Bonucci vyřazen z týmu, v létě si musí najít nové angažmá

Leonardo Bonucci vyřazen z týmu, v létě si musí najít nové angažmá

Leonardo Bonucci vyřazen z týmu, v létě si musí najít nové angažmá © iconsport.photo - Obránce Juventusu, Leonardo Bonucci

0

Líbilo se

14.07. - O tom, že legendární obránce Juventusu a italské reprezentace, který ještě pamatuje éru BBC Barzagli-Bonucci-Chiellini, další smlouvu v turínském klubu nepodepíše, bylo jasno již dříve. Nicméně očekávalo se, že v dresu bianconeri dohraje svou poslední sezónu a pak ukončí kariéru. Rozloučit se důstojně s turínským publikem mu ale nebude dopřáno.

Leonardo Bonucci se do přípravy s týmem Juventusu nezapojil, jelikož s rodinou trávil dovolenou v Toskánsku a měl s klubem dohodnutý odklad. Překvapením proto byla návštěva nového sportovního ředitele Giuntoliho, který italskému obránci přímo na dovolenou přijel sdělit rozhodnutí, že pro příští sezónu s ním již není počítáno a s okamžitou platností je postaven mimo A tým.

Se svými spoluhráči už proto nebude nadále trénovat, bude ale moci využívat prostor tréninkového centra k individuální přípravě. Defacto je ovšem klubem tlačen do pozice, kdy si musí v přestupovém okně najít velmi rychle nové angažmá, protože v nadcházející sezóně si již nezahraje.

Vztah mezi Allegrim a Bonuccim nikdy nebyl idylický a kdyby záleželo na trenérovi, možná by obránce v Juventusu skončil již v roce 2014. Allegri ovšem na lavičce nahradil Antonia Conteho a do sestavy, která měla za sebou tři ligové tituly, nechtěl příliš zasahovat. Do dobře namazeného stroje se nesahá. Bonucci proto zůstal pilířem obrany.

Další dvě sezóny vše fungovalo ideálně a Juventus sbíral další a další výjimečné výsledky. Klub vyhrával a Allegri se stal uznávaným trenérem. Turínský klub došel do finále Ligy mistrů a Leonardo Bonucci byl jedním z lídrů. Ve své třetí sezóně na lavičce Juventusu začal Allegri s radikálními změnami a Bonucciho silná osobnost se dostávala často do křížku s trenérem. Rostoucí neshody vyvrcholily přestupem do AC Milán, což se nepotvrdilo jako šťastná volba a Bonucci se po roce v dresu rossoneri vrátil do Turína.

Pod novým trenérem, nejdříve Sarrim, později Pirlem, se z Bonucciho stál zástupce kapitána, ne ovšem nadlouho. Návrat Allegriho na lavičku Juventusu byl začátkem konce obránce.Leonardo chce kapitánskou pásku? Odešel z klubu, takže je jestli ji teď chce, ať si ji koupí v obchodě a pak s ní může třeba hrát na plácku,“ píchnutí do hráčova ega bylo bolestivé a vztahy už se nenarovnaly.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Noviny
Nejnovější články