Zpět na » Serie A » Arthurova pouť v Juve je u konce: Odchází hostovat do Liverpoolu

Serie A - Arthurova pouť v Juve je u konce: Odchází hostovat do Liverpoolu

Arthurova pouť v Juve je u konce: Odchází hostovat do Liverpoolu © goodwordnews.com - Arthur Melo

0

Líbilo se

01.09. - Hostování brazilského záložníka Juventusu v Liverpoolu je velmi dobrou příležitostí, jak se pokusit zachránit krachující vztah mezi Arthurem a bianconeri. Hráč má v šestadvaceti letech stále celou kariéru před sebou a daleko z Turína může pomýšlet na nový restart při zachování nejvyšší fotbalové úrovně.

Vzhledem k ročnímu platu 8,3 milionů eur čistého a malému hernímu vytížení si brazilský hráč jen pod vedením Andrea Pirla ve své první sezóně v Juventusu přišel na téměř pět tisíc euro za každou odehranou minutu. Podobně to vypadalo v následujícím roce i v uplynulé sezóně. Pokud pak Arthura srovnáme v minutovém platu s ostatními hvězdami, dospějeme k neuvěřitelným číslům.

Brazilský záložník vydělával za každou odehranou minutu zhruba polovinu toho, co Cristiano Ronaldo v jeho poslední sezóně v dresu Juventusu, ale více než dvakrát tolik než Vlahovič v uplynulém ročníku Serie A. Nyní bude mít nadstandartní hráčův plat na svých bedrech Liverpool, který se zavázal hradit 100% platu.

Pro fanoušky Staré Dámy je to skvělá zpráva, brazilskému hráči se totiž jeho dosavadní angažmá v Turíně vůbec nevydařilo a zaostal velmi za očekáváním. Ve prospěch Arthura je třeba vzít v úvahu zranění, která hráče omezovala od února 2021, právě ve chvíli, kdy začínal nacházet prostor v záloze pod trenérem Pirlem. Po operaci nohy mezi sezónami a změně trenéra na lavičce se návrat do základní jedenáctky zkomplikoval a když letos v lednu po odchodu Bentancoura nemohl opustit Turín, bylo jasné, že si ani na jaře přliš nezahraje.

Letos v létě se nakonec nemluvilo o ničem jiném, než o jeho odchodu. Arthur před současnou sezónou trénoval individuálně a nezúčastnil se ani turné po Spojených státech. Ve skutečnosti byl ale postaven mimo tým a pouze se čekalo na to, až si najde nové působiště. Hráčův agent Federico Pastorello zahájil jednání o hostování ve Valencii, ale španělský klub nebyl ochoten hradit více než 25% Arthurova platu. V posledních dnech se rýsovalo několik zajímavých možností, mezi jinými Sporting Lisabon a Nice, ale ani v jednom případě nedošlo na konkrétní domluvu. Zlom tak přišel až ve středu večer, a blesková akce Liverpoolu přesvědčila k dohodě všechny tři strany.

Arthur Melo se stěhuje z jednoho špičkového klubu do druhého a má ambice dokázat své kvality, aby si vysloužil pozvánku na nadcházející Mistrovství světa v Kataru. Juventus na druhou stranu odlehčí svým ročním výdajům a doufá, že mezitím Arthurova tržní hodnota vzroste, aby byla paleta zájemců o jeho služby v příštím roce širší.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články