Zpět na » Serie A » Bianconeri z Marseille přivádí polského útočníka Arkadiusze Milika

Serie A - Bianconeri z Marseille přivádí polského útočníka Arkadiusze Milika

Bianconeri z Marseille přivádí polského útočníka Arkadiusze Milika © 90min.com - Arkadiusz Milik přihází na hostování do Juventusu

0

Líbilo se

25.08. - Juventus definitivně zavrhl možnost příchodu holandského útočníka Memphise Depaye z Barcelony, jehož požadavky byly příliš vysoké, a obratem potvrdil roční hostování polského forwarda Milika z Marseille. Juventus v případě uplatnění opce na konci příští sezóny za hráče francouzskému klubu doplatí 7 milionů eur.

Arkadiusz Milik je novým hráčem Juventusu Turín. Italský klub se po dohodě s trenérem Massimilianem Allegrim rozhodl v posledních dnech letního přestupového období podepsat dalšího útočníka. Původním plánem bylo mít na soupisce hráče, který by mohl hrát na pozici hrotového útočníka nebo i na jiném, více zataženém postu. Ze všech dostupných alternativ ale takovému popisu odpovídalo pouze jedno jméno: Memphis Depay z Barcelony.

Arkadiusz Milik z Marseille je spíše klasickým hrotovým útočníkem. Konečné rozhodnutí však přišlo poté, co se Juventusu nepodařilo skórovat v druhém kole ligy proti Sampdorii a zápas odhalil množství problémů v týmu, která ještě zhoršila zranění klíčových hráčů Pogby, Di Marii a Chiesy.

Jednání s útočníkem Barcelony, Memphisem Depayem, byla na dobré cestě a v tisku se opakovaně objevovaly zprávy o tom, že se nizozemský reprezentant se Starou Dámou dohodl a přestup je na spadnutí. Memphis měl z Barcelony přijít jako volný hráč po ukončení smlouvy s klubem, jenže jednání zkrachovala na příliš vysokých požadavcích hráče a jeho agentů.

Juventus bleskově otočil svou pozornost k polskému forwardovi a s Marseille se během několika hodin dohodl na ročním hostování za 1 milion eur s opcí na koupi ve výši 7 milionů eur. Arkadiusz Milik se do italské Serie A vrací po roce a půl v Marseille, do kterého přestoupil z Neapole. Do jihoitalského klubu přišel polský útočník v létě 2016, stihl nastoupit do 122 zápasů, ve kterých vstřelil 48 branek. Pobyt v Kampánii, který začal výborně, ale přerušilo zranění a přetržení křížových vazů. Během dlouhé rekonvalescence byl trenér Sarri nucen sáhnout po náhradě a Dries Mertens již do sestavy Milika zpět nepustil.

Po odchodu do Marseille v lednu 2021 se polský útočník střelecky opět našel a v 55 zápasech nastřílel 30 branek. Arkadiusz Milik je zkušený útočník, který již na italské i evropské scéně odehrál množství klíčových zápasů a může být platnou náhradou Dušana Vlahoviče, na jehož postu by měl zejména po návratu Pogby, Di Marii a Chiesy nastupovat.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články